У колишніх країнах СНД вербують дітей та готують їх до війни на сході України

12:29, 6 листопада 2014

У колишніх країнах СНД, а саме в Молдові, Казахстані та Білорусі журналісти викрили табори, які навчають підлітків воювати. Наприклад, у Білорусі організація «Козацький спас», яка зараз налічує 150 осіб, під час військових вишколів навчають юнаків стріляти із зброї, маскуватися, розбирати та збирати автомати, також навчають бойовому мистецтву. 

На перший погляд ці навички нічим не загрозливі, але після кількох місяців таких вишколів діти почали знімати відео, яке вільно гуляє в Інтернеті. На ньому підлітки із прикритим обличчям, називають себе білоруськими партизанами і висловлюють повагу та підтримку бойовикам на сході України і обіцяють разом з ними вбивати «бандерівців». 

Більшості хлопцям не має і 18 років. Про те, що вони збираються воювати в Україні підтверджує і журналіст Gazeta Wyborcza Анджей Почобут, який займався розслідуванням. Він запевняє, що мета організації благородна – виховати православних патріотів, але методи дуже дивні.

«Здебільшого це діти із інтернатів, або складні підлітки, але є і діти, яких батьки віддають у цю організацію навіть нічого не підозрюючи. Адже вони навчають їх православних засад, возять на табори в Росію, нічого поганого з першого погляду ці діти не роблять», - розповів Почобут.

Озброєну п'яту колону" готують спецслужби і, за словами учасників таких таборів, їхня мета - допомагати російським бойовикам на сході України. А на противагу їм в Україні вже більше 100 років існує інша молодіжна організація ПЛАСТ. ЇЇ у 1912 році заснували у Львові для військового та патріотичного виховання української молоді. У минулому метою вихованців ПЛАСТУ було здобути незалежність України, у мирний час - стати хорошими громадянами своєї держави.

«Пласт в своїй діяльності дає можливість дітям побачити різні напрямки своєї діяльності мистецький, кінний, морський, і після цього дитина зможе собі обрати свій напрямок. Хтось захоче стати професійним моряком, хтось художником, а хтось професійним військовим, але це вже вибір кожної окремої людини», - розповів пластун Микола Музала.

Але від самого дитинства пластунів навчають любити свою Батьківщину і бути їй вірним. Дітей на гуртках та таборах навчають корисних речей, які потім вони втілюють із хобі в професію. Наприклад, у Івано-Франківську є пластовий курінь, який називається «Чота крилатих». Ці пластуни займаються авіамоделюванням, польотами на парапланеризмом. Кажуть, що їхні знання зараз як ніколи стають у нагоді для військових.

«Ми, наприклад, навчаємо нашу молодь такої ділянки як авіамоделювання, тобто радіокерування літаками авімоделями. В АТО зараз такі авіамоделі використовуються на фронті, розвідувальними батальйонами - це ті ж самі безпілотники і наші юнаки мають навички користування цими безпілотниками», - розповів член куреня «Чота крилатих» Андрій Королишин.

Відтак добровільно на Сході воювати пішло вже 65 старших членів ПЛАСТУ. З них три вже відійшли. Як кажуть пластуни до вічної Ватри, не зламавши своїх присяг.