У колишнього банкіра холдингу Курченка заарештували яхту

09:16, 11 вересня 2015

Печерський суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури України заарештував яхту колишнього заступника голови наглядової ради групи «ВЕТЕК» Бориса Тимонькіна. Про це стало відомо з ухвали суду від 7 серпня, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, передає видання «Перша інстанція».

Згідно з судовими матеріалами, арешт був накладений в рамках кримінального провадження, яке веде Генеральна прокуратура.

Правоохоронні органи підозрюють відомого банкіра в тому, що у 2013-2014 роках він «у складі злочинної організації, створеної бізнесменом Сергієм Курченком, скоїв тяжкі та особливо тяжкі злочини і був їх співвиконавцем».

Зокрема, йдеться про незаконні кредити, які «Брокбізнесбанк» видав для «Реал банку» у розмірі ₴837 млн, про позики фіктивним підприємствам Сергія Курченка на суму близько ₴1,5 млрд, а також про фіктивні операції з «Аграрним фондом» на 2,069 млрд.

Злочини, в яких підозрюється банкір, кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України. Розмір заподіяної державі становить майже ₴16 млрд.

Як відомо, Борис Тимонькін - пристрасний яхтсмен. У яхт-клубі на Київському водосховищі у нього швартувалися дві яхти: Hunter41 і Hanse38 ​​(«Катюша» і «Катюша-2»).

За твердженням прокуратури, якщо вина банкіра буде визнана судом, заарештовану яхту конфіскують, а самому Тимонькіну загрожує тюремний термін - до 15 років ув'язнення.

Колишній голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін увійшов до команди Сергія Курченка у липні 2013 року і відповідав за фінансовий напрямок «ВЕТЕК», а також роботу його банків. Зокрема, з вересня 2013 року він став членом наглядової ради «Брокбізнесбанку». Після втечі команди Януковича він також виїхав з України нібито на лікування.

У травні минулого року Генпрокуратура оголосила його в міжнародний розшук. Тимонькіну інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах.

Як повідомлялося, 15 червня Тимонькіна затримали у Німеччині, однак 23 липня німецький суд відпустив банкіра під заставу.