У центрі Коломиї на вулиці Театральній спорудили головний храм Коломийсько-Чернівецької єпархії Української греко-католицької церкви. Купол собору зробили з мідної бляхи, кошти на яку пожертвував Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну.
Кафедральний собор Преображення Господнього є найбільшим у Західній Україні, пише Інтерфакс -Україна.
"І за красою, і за місткістю він дуже величний, а якщо взяти два поверхи, то йому в Західній Україні рівних немає. Собор стане духовним центром Коломийщини", - повідомив під час репрезентації собору журналістам правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Микола Сімкайло в Коломиї .
Собор, заввишки 52 м і розміром 48 м на 42 м, має два поверхи площею по 1,5 тис. кв. м. На першому поверсі може поміститися 2 тис. прихожан, на другому - 3 тис.
Для обігріву будівлі використано енергозбережні технології, зокрема капілярну систему опалювання підлоги. На першому поверсі облаштовано санвузол.
Собор побудовано із цегли, його склепіння - із залізобетонних конструкцій, а дерево використовували лише для покрівлі. Куполи собору зроблено з мідної бляхи, кошти на яку пожертвував Іван Павло II під час свого візиту в Україну.
Собор почали будувати в 1999 році на площі 1,64 га. Архітектори храму - уродженці Коломиї Віктор та Наталія Мицай. Храм розписують львівські художники-іконописці.
Орієнтовна вартість проекту $3 млн. Кошти на собор збирали жителі Коломиї, українська діаспора за кордоном.
19 серпня 2012 року глава УГКЦ Святослав (Шевчук) освятить собор.
Нині ще тривають роботи з благоустрою території навколо храму.
У Коломийсько-Чернівецькій єпархії 240 тис. вірян УГКЦ, йдеться у повідомленні