Група молодих людей спалила книги американського письменника Генрі Міллера, автора романів «Тропік Рака», «Чорна весна» і «Сексус», в ніч на 14 березня. Про це 14 березня повідомив сайт «Югополис». Щоправда, під руку молодикам потрапив і знаменитий «Сонник» Міллера, який до творів Генрі Міллера не має жодного стосунку.
У прес-релізі, який організатори акції розповсюдили після її проведення, вони пояснюють, що спалювання книг Міллера було протестом проти аморальних західних цінностей.
«Замість спалювання опудала російської жінки-зими слов'яни повинні палити скрижалі Содому. Твори Генрі Міллера - архетип західного світу з його торжеством блуду і занепадом сімейних цінностей. Російський світ відзначає свято весни, але чи потрібно нам цвітіння райдужної Європи з її генітальними пролісками і розіпнутими трояндами? Краще ядерна зима, ніж чорна весна», - йдеться в офіційному повідомленні.
Організатори акції стверджують, що спалені книги були вилучені з фондів бібліотек Краснодара. Вони зазначили, що творів Генрі Міллера там виявилося небагато, що «свідчить про моральне здоров'я та громадську свідомості міста».
Генрі Міллер - американський письменник та художник. Він є автором романів про світ після Першої світової війни та про долю письменника в цьому світі. Найвідоміші твори Міллера - автобіографічні романи «Тропік Рака» (Tropic of Cancer, 1934) і «Тропік Козерога» (Tropic of Capricorn, 1939); обидва написані і опубліковані у Франції. Уже в Каліфорнії Міллер написав об'ємну трилогію «Милостиве розп'яття» (The Rosy Crucifixion), що складається з романів «Сексус» (Sexus, 1949), «Плексус» (Plexus, 1953) і «Нексус» (Nexus, 1960.
Обидва «Тропіка» і «Милостиве розп'яття» були тривалий час заборонені в США. «Тропік Рака» на батьківщині письменника опублікували тільки у 1961 році. Наступного року після остаточного скасування цензури в США вийшов «Тропік Козерога», в 1965 - «Сексус», «Плексус» і «Нексус».