У Красному після погроз перекрити дорогу знайшли асфальт на ремонт

19:20, 11 вересня 2013

У Львівській області громада смт Красне спільно з депутатами районної та селищної рад планують 17 вересня перекрити дорогу в селищі, вимагаючи її ремонту. Про це розповів ZAXID.NET один з ініціаторів акції протесту, депутат Буської районної ради Богдан Глова.

Уже третій місяць депутати та громада селища скеровують звернення до Києва і Львова з проханням відремонтувати ділянку біля залізничного переїзду та міст через залізничні колії. «Звернення ми надсилали президенту, Кабміну, Службі автомобільних доріг, всім обласним керманичам. Відповідь прийшла від Адміністрації Президента від 7 серпня за підписом Акімової. У кількох словах відповідь зводиться до того, що масштабні ремонти доріг, зокрема цієї, заплановано на 2014 рік. А що робити зараз, коли вже неможливо проїхати ні автомобілем, ні маршруткою – невідомо», – зазначив депутат.

За його словами, дорогу планували перекрити ще в серпні, однак від агентства автомобільних доріг України надійшов лист, в якому було зазначено: «Службі автомобільних доріг у Львівській області доручено терміново розпочати ремонтні роботи на зазначених автомобільних дорогах, зокрема на мостовому переході через річку Гологірку». В результаті, стверджує депутат, там зробили кілька латок, і все. Тоді 4 серпня на селищному зібранні було прийнято нові звернення до київських та львівських посадовців, тепер уже – не від депутатів, а від громади. У цьому зверненні є така пересторога, що у разі не реагування громада перекриватиме дорогу.

«Крім того, у серпні в Буському районі побував голова Львівської ОДА Віктор Шемчук і пообіцяв, що дорогу відремонтують. Після цього почали класти латки, певний відрізок дороги залатали і знову припинили роботи і три тижні там не було ніякого руху. В телефонному режимі була така розмова, що немає асфальту», – розповів Богдан Глова.

Почувши це, громада збунтувалася, каже депутат, і вирішила 17 вересня перекрити дорогу.

«Коли про це стало відомо, почався, кажучи по-народному, «шухер» – уже туди повезли асфальт, стягують техніку, і то саме на ту ділянку, яку ми плануємо перекривати», – наголосив Глова, припустивши, що ремонт розпочнуть саме в день, на коли запланована акція, щоб таким чином їй перешкодити.

Крім того, за словами депутата, до ініціаторів акції зверталися представники районної прокуратури, відмовляючи та погрожуючи кримінальною відповідальністю за перекриття дороги.

Тим часом селищний голова Красного Олег Лотоцький заявляє, що підтримує ініціативу громади: «Якщо люди вичерпали усі інші засоби – звернення, прохання – і вважають, що інших варіантів у них немає, то що їм залишається робити? Якщо ми цього року до негоди не зробимо хоча б ямкового ремонту, то наступного року це вже, мабуть перетвориться на ґрунтово-щебеневу суміш». Водночас, за словами селищного голови, останніми днями роботи почали відновлювати. «Уже полатали ділянку біля мосту, обіцяють привезти асфальт і завтра. Але цього все одно недостатньо – дорога через Красне простягається на три кілометри, а це – від сили один», – розповів Богдан Глова.

Нагадаємо, під час чату на ZAXID.NET керівник Служби автомобільних доріг Микола Гнатів, коментуючи пікети громад, сказав, що не є прихильником тиску, а надає перевагу діалогу у вирішенні питань ремонту доріг.

27 серпня мешканці Ходорова перекрили рух на трасі міжнародного значення через незадовільний стан дороги. Першу акцію провели ще 11 липня. Згодом їх за це оштрафувала ДАІ.