Щонайменше 10 країн Європейського Союзу вирішили відновити використання вакцини проти коронавірусу від компанії AstraZeneca. Раніше щеплення цим препаратом призупинили через повідомлення про можливі побічні ефекти.
Як повідомляє Deutsche Welle, рішення про поновлення призупиненої раніше вакцинації було ухвалене після висновків регулятора ЄС – Європейського агентства з лікарських засобів (ЄАЛЗ) щодо безпечності вакцини від коронавірусу AstraZeneca.
Зокрема, міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан (Jens Spahn) оголосив про поновлення у країні призупиненої раніше вакцинації від коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca. Про своє рішення дозволити вакцинувати цим препаратом Шпан заявив увечері у четвер, 18 березня.
Утім, міністр наголосив, що вакцинацію цим препаратом проводитимуть із зазначенням застережень щодо можливих побічних ефектів. Усім, хто бажатиме вакцинуватися цим препаратом, надаватимуть відповідну інформацію щодо ризиків, пояснив Шпан. За словами міністра, тепер важливо надолужити чотири дні, які згаяли після призупинення вакцинації.
Також стало відомо про рішення влади Італії, Латвії, Литви й Кіпру так само відновити щеплення цією вакциною вже з 19 березня.
Про готовність якнайшвидше знову застосовувати вакцину AstraZeneca заявили в уряді Франції. Французький прем'єр Жан Кастекс оголосив, що зробить щеплення цією вакциною в п'ятницю.
Як пише The Guardian, про відновлення призупиненого використання препарату AstraZeneca з наступного тижня заявили Іспанія й Нідерланди. Уряд у Мадриді водночас застеріг, що рекомендуватиме щеплення цієї вакциною окремим категоріям громадян.
Додамо, що Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) після засідання комітету з безпеки визнало препарат AstraZeneca від коронавірусу безпечним. Утім, у регуляторі пообіцяли додати до переліку появи можливих побічних ефектів ризик виникнення тромбозу головного мозку.
Раніше низка європейських країн, зокрема Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Данія, Нідерланди, Ірландія, Болгарія, Швеція та інші вирішили призупинити застосування вакцини AstraZeneca після випадків виникнення тромбів у декого з вакцинованих.
В ЄАЛЗ наголошували натомість, що переваги цієї вакцини переважують ризики від її застосування. Схожу думку висловили й 17 березня в Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ), що рекомендувала й надалі використовувати цей препарат.
Кілька днів тому компанія AstraZeneca заявила, що її вакциною від Covid-19 щеплення зробили 17 мільйонам людей – переважно в країнах ЄС та у Великобританії. При цьому кількість випадків виникнення тромбозу становить лише кілька десятків.
Препарат Covieshield, який застосовують в Україні, є ідентичним вакцині AstraZeneca.
До слова, президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що не бачить підстав для обмеження використання препарату AstraZeneca для вакцинації українців від коронавірусу.
«На рівні України поки що підстав для того, щоб зменшувати вакцинацію AstraZeneca, я, чесно кажучи, не бачу», – наголосив Зеленський на спільному брифінгу з президентом Литви, його цитати наводить «Інтерфакс-Україна».
Він вважає, що проти вакцини, яку називає найдоступнішою, почалася «інформаційна атака». Але поки не знає, хто конкретно її почав, однак запевнив – Україна продовжить використовувати цей препарат.