У Криму розпочався суд щодо заборони Меджлісу кримських татар

11:19, 3 березня 2016

У Верховному суді Криму, підконтрольному Росії, 3 березня розпочався суд щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова, ініційований за позовом російського прокурора Криму Наталії Поклонської, повідомили «Крим.Реалії».

У суд з’явилася обвинувач так званий «прокурор» Криму Наталія Поклонська перший заступник Меджлісу кримських татар Наріман Джелял, член Меджлісу Еміне Авамілєва і адвокат Джем Темиш. Підтримати Меджліс прийшли більше сотні прихильників, проте їх не пустили на судове засідання.

Поклонська звернулася до суду з вимогою заборонити Меджліс кримськотатарського народу і визнати його екстремістською організацією. Сторона обвинувачення надала «докази» на 630 сторінках і десяти дисках. Захисту Меджлісу надали 7 днів на ознайомлення з матеріалами. Наступне судове засідання призначили на 10 березня.

У Меджлісі кримських татар заявили, що у позові є багато юридичних невідповідностей, а також вважають його політично мотивованим.

Кримська правозахисна група звернулася до міжнародних організацій із заявою про неприпустимість заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму.

Зазначимо, 2 березня Міжнародна федерація з прав людини (FIDH) і Українська Гельсінська спілка з прав людини засудили переслідування Меджлісу кримськотатарського народу в Криму, діяльність якого російська влада Криму має намір заборонити на півострові.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Євросоюзу та США ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року лідерам кримських татар Рефату Чубарову, Мустафі Джемілєву російська влада заборонила в’їзд на півострів на п’ять років.