У Криму суд продовжив арешт українському активісту Володимиру Балуху до 16 січня

21:55, 24 жовтня 2017

У анексованому Росією Криму суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха. Про це повідомляє «Крим.Реалії». Балух залишатиметься під вартою до 16 січня 2018 року.

За заявою прокурора, перебуваючи на волі, Балух «може продовжити займатися протиправною діяльністю».

У дебатах про обрання запобіжного заходу для українського активіста Володимира Балуха прокурор заявив, що підстав для зміни утримання під вартою не з'явилося. Захисник Балуха звернув увагу суду на те, що прокурор не надав жодного доказу, і наголосив, що суд не має законних підстав тримати Балуха під вартою, а також нагадав, що в нього на утриманні перебуває стара мати.

Сам Володимир Балух у дебатах заявив, що з підстав для його утримання під вартою відпали всі, крім наявності українського громадянства.

«Я українець. Це єдина причина, через яку ви можете залишити мене за ґратами», - сказав він.

Розгляд справи Володимира Балуха по суті призначено на 7 листопада, початок засідання о 9:00 ранку.

Зазначимо, що у маріонетковому Верховному суді Криму 2 жовтня ухвалили справу українського активіста Володимира Балуха відправили на додаткове розслідування.

4 серпня суд Криму виніс вирок Балуху - 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також призначив штраф у розмірі 10 тис. рублів.

ФСБ затримала Володимира Балуха вранці 8 грудня 2016 року. За повідомленням його дружини, співробітники російської ФСБ з'явилися з обшуками в село Серебрянка Роздольненського району Криму. Обшуки проводилися в будинках Балуха і його матері. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Конфлікт між окупаційною владою Криму і українським активістом почався у 2016 році, коли від Володимира Балуха зажадали зняти встановлену 29 листопада на стіні власного будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18».

Захист Балуха і правозахисники, в свою чергу, стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через розміщену на стіні табличку і прапор України, розташований на подвір’ї його будинку.