19 серпня в Ялті розпочався Форум Парламентського клубу «Україна-ЄС». У його межах вітчизняні та європейські парламентарі обговорюють перспективи євро інтеграції України.
Як повідомив директор департаменту зі співпраці з ЄС Міністерства закордонних справ України Василь Філіпчук, в роботі форуму беруть участь 12 депутатів Європейського парламенту з різних фракцій та народні депутати України. На відкритті форуму співголови Парламентського клубу «Україна-ЄС» Володимир Вечерко, Александр Мірський та Ірина Геращенко поінформували членів Європейського парламенту про завершення підготовки цілого комплексу пропозицій і рекомендацій Парламентського клубу щодо активізації європейської інтеграції України в ЄС.
"Європейська інтеграція залишається чинником, який об'єднує різні частини України, ми вдячні представникам Європейського парламенту, які не дискутують про європейську інтеграцію України, а прибули до нас для того, щоб дати конкретні поради, як її швидше реалізувати", - процитував дипломат слова В.Вечерка.
На відкритті форуму виступив спікер кримського парламенту Володимир Константинов, який наголосив, що Крим хоче стати пілотним проектом в Україні із впровадження європейських стандартів у сфері туризму та рекреації, зазначив В.Філіпчук.
Він також зробив акцент на тому, що під час форуму депутати обговорили хід переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
І члени Європейського парламенту, і депутати Верховної Ради України наголосили на необхідності швидкого завершення переговорів щодо цієї угоди та зони вільної торгівлі, яка містила б положення про безвізовий режим для українських громадян та передбачала європейську перспективу України.
Особливу увагу під час першого дня роботи парламентського форуму було приділено питанню співпраці Україна-ЄС після підписання угоди про асоціацію.
Депутат європарламенту Олександр Мірський зазначив, що підписати угоду не просто, проте її виконання стане дуже важливим завданням для всієї України. Для цього, за його словами, необхідне об'єднання всіх політичних сил навколо принципів європейської інтеграції. Депутати позитивно оцінили хід переговорів і прогрес України в наближенні до стандартів ЄС.
20 серпня форум продовжить роботу. На порядку денному засідання - детальна дискусія щодо аспектів майбутньої зони вільної торгівлі Україна-ЄС та стан виконання плану дій із впровадження безвізового режиму.
Очікується, що форум закінчиться офіційним ухваленням висновків та рекомендацій членів парламентського клубу «Україна-ЄС» урядом України та ЄС.