У Ліберії наказали арештувати екс-керівника українського Держрезерву

21:29, 16 липня 2013

Окружний прокурор ліберійської Монровії видав ордер на арешт і вилучення майна трьох українських громадян, колишніх держслужбовців Віктора Бречка, Костянтина Соколовського та Олександра Сибірцева. Всі троє звинувачуються в розкраданні майна.

Про це УНН повідомило джерело у Посольстві Ліберії.

Як зазначив співрозмовник, на сьогодні “шанси зловити цих людей в африканській державі є”.

За інформацією українських ЗМІ, колишній заступник голови Держрезерву В.Бречко налагодив контакт з колишніми українськими офіцерами миротворчого батальйону у Ліберії, К.Соколовським і О.Сибірцевим. Цих людей пов’язують з контрабандою коштовностей та дорогоцінного каміння.

Нагадаємо, в Ліберії вже тривалий час перебувають миротворчі сили ООН, в складі яких дев’ять років знаходився і український вертолітний батальйон. В.Бречко досить швидко встановлює контакт з колишніми офіцерами цього батальйону.

Як відомо, Віктор Бречко у 2001-2002 роках працював на посаді заступника голови, який через підконтрольну йому фірму “Либідь”, торгував майном Держрезерву за демпігновим цінами.

Опісля Держрезерву В.Бречко перейшов на роботу до Держуправління справами Адміністрації Президента України (ДУСі). Проте згодом він залишив це відомство і за інформацією українських ЗМІ, переселився до Франції.

Експерти не виключають, що саме діяльність українських офіцерів негативно позначилися на українському миротворчому контингентові, що знаходиться в Ліберії. Адже цього року ООН відмовила в прийомі нових українських миротворців.

У травні, за інформацією співрозмовника, керівництво ООН звернулося до президента Віктора Януковича з проханням прискорити процес прийняття рішення про відправку миротворців, але відповіді не було. У підсумку 7 червня в МЗС прийшов лист з ООН, в якому організація “подякувала Україні за участь в місії”.

Представники МВС і експерти вважають, що провал місії в Ліберії негативно позначиться на іміджі України. “В ООН можуть пригадати наші дії в майбутньому. Наприклад, призупинити будь-які спільні проекти. Україна понесе і матеріальний збиток. За десять років перебування співробітників МВС в Косово (1999-2009 роки. — ред.) наша країна отримала від ООН $25 млн компенсації”, — повідомили в МВС.