У середу, 19 серпня, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги зробили першу операцію на серці 16-річному підлітку з Нового Роздолу, під час якої усунули відразу три вади: дві вроджені і одну набуту. Зараз готують до операції 10-річну дівчинку.
Раніше відділення дитячої кардіохірургії було лише у Львівській обласній клінічній лікарні. У лікарні швидкої медичної допомоги дітей з вадами серця не оперували. Зараз при кардіохірургічному відділенні створено підрозділ дитячої кардіохірургії, в якому й допомагатимуть маленьким пацієнтам з вадами серця. За дитячу кардіохірургію відповідає дитячий серцево-судинний хірург Віталій Петров, який перейшов сюди працювати з дитячої кардіохірургії обласної лікарні.
16-річний Олексій з Нового Роздолу планував серйозно займатися спортом. Він готувався до цього, займався бігом. Інколи під час бігу на великі дистанції відчував втому, дискомфорт у серці.
Але перш ,ніж дозволити підлітку займатися спортом, його скерували на медогляд. Електрокардіограма показала деякі зміни в роботі серця. На ехокардіографії, яку зробили Олексієві, виявили збільшені камери серця. Але що саме з його серцем не так, було незрозуміло.
Олексія скерували на консультацію до Львова, до серцево-судинного хірурга Віталія Петрова. У Львові хлопцеві зробили томографію серця, яка й показала три вади: дві вроджені і одну набуту. Між передсердями був отвір, якого у нормі не має бути, була проблема з венами правої легені. Ці дві вади, за словами Віталія Петрова, були вродженими. Серце через патологію легеневих вен було перевантажене і через це відбулися зміни в одному з клапанів серця. Це вже була набута вада. Допомогти серцю нормально працювати можна було лише хірургічним способом.
До операційної бригади, окрім дитячого серцево-судинного хірурга Віталія Петрова, увійшли кардіохірги Роман Домашич, Ігор Гуменний, а також бригада анестезіологів та перфузіологів.
19 серпя підлітка прооперували. Оперцаія тривала майже чотири години.
«Ми зробили Олексієві пластику легеневих вен, закрили зайвий отвір і зробили корекцію клапана, щоб він почав працювати добре. Приємно те, що через кілька годин пацієнт вже самостійно дихав, вночі після операції почав самостійно пити», – каже Віталій Петров.
Зараз до операції готують 10-річну дівчинку, в якої є дефект міжпередсердної перегородки. Але її операція буде менш травматична, її оперуватимуть з міні-доступу, тобто, розріз, через який кардіохірурги дістануться до серця, буде значно менший.