У липні Ющенко знову може приїхати на Львівщину

12:28, 5 червня 2009

Самбірська районна рада та Самбірська РДА продовжують реалізацію комплексу заходів підготовки до відзначення 65-річчя створення Української головної визвольної ради (УГВР), що відбудеться 11-12 липня у с. Сприня Самбірського району, - повідомляє власкор ZAXID.NET.

Наприкінці минулого року на громадських слуханнях затверджено проект пам’ятного знаку УГВР, що має бути споруджений на місці історичної події у Лісничівці, де засідала УГВР. Пам’ятник - вертикальна гранітна стела, що завершується військовим хрестом, на якому в центрі закріплений бронзовий Тризуб - символ України. В нижній частині стели - рельєфна п’ятифігурна композиція, яка оточує стелу з боку фасаду і двох бокових сторін. У композиційній групі зображені наступні державні діячі України епохи Другої світової війни: Кирило Осьмак, Роман Шухевич, Ростислав Волошин, о. д-р Іван Гриньох, Дарія Ребет. Скульптурна група виконана в міді. Вся композиція розташована на гранітному стилобаті.

Оргкомітет, який очолив голова ЛОДА Микола Кміть, провів установче засідання і наразі опрацьовує програму святкувань. На вимогу Секретаріату Президента України надіслано програму святкування. Очевидно, розглядається можливість участі у заходах Президента України. Окрім того, розіслано 50 запрошень на адресу української діаспори за кордоном до родин нащадків учасників Великого збору УГВР. "Уже зголосився онук Р. Волошина, якій проживає на Рівненщині і пообіцяв організацій і фінансово долучитися до святкувань", - розповів голова Самбірської РДА Ігор Максимів. Також надіслали запрошення прем’єр-міністру України, народним депутатам України, головам парламентських фракцій у ВРУ, Львівській облраді, лідерам обласних парторганізацій, інституту пам’яті України з інформуванням про історичну значимість події та з проханням взяти участь у заході.

Голова Старосамбірської райради Володимир Горбовий повідомив власкору ZAXID.NET, що молодь району проведе теренову гру про події на горі Діл Старосамбірського району, де 1944 року бій німецьким воякам дали курсанти підстаршинської школи УПА. А опісля всі дружно зійдуть пішки до Сприні.