У ЛКП «Лев» створили ініціативну групу, котра вирішуватиме питання поводження із щенятами, які народились на підприємстві. Навесні багато собак народило щенят, а утримувати та вирощувати їх в ЛКП нема змоги, натомість присипляти - негуманно.
За статутом підприємства, всі собаки, які потрапили в ЛКП, мають пройти необхідне лікування та після 5-денної перетримки знову потрапити на вулиці.
Директор ЛКП «Лев» Олег Мацех пояснив ZAXID.NET, що випускати на вулицю щенят разом із матір'ю - нелогічно, оскільки головне завдання ЛКП - зменшити чисельність тварин на вулицях. Стерилізувати собак можна у віці близько року. Чиновник наголосив, що кількість новонароджених щенят більша, аніж кількість дорослих собак, яких можуть простерилізувати на підприємстві.
Тому, якщо випустити щенят на вулиці малими, вони підростуть, почнуть розмножуватись та зводитимуть нанівець роботу ЛКП. Залишати ж цуциків жити на підприємстві немає змоги. Відтак постало питання, що ж робити із щенятами.
«Залишити щенят на підприємстві, а суку повернути на вулицю - поганий варіант. Цуценята не можуть жити без матері, вони втрачають імунітет, багато хворіють і мають великі шанси загинути. Крім того, виходити цуценят в ЛКП займає багато клопоту: їх треба утримувати окремо від дорослих собак, особливо доглядати, витрачати зайві ресурси», - пояснив директор ЛКП «Лев» Олег Мацех.
Директор наголосив, що вважає недопустимою евтаназію собак та цуценят у будь-якому віці. Проте в Україні загалом та у Львові зокрема практика присипляння щенят, які ще не відкрили очі, вважається прийнятною. Тому ініціативна група шукатиме найбільш раціональне та найбільш гуманне вирішення проблеми.
Поки ж не вирішили, що робити із щенятами, ЛКП не прийматиме на лікування та перетримку вагітних сук.