Невідомий чоловік пошкодив викруткою картину всесвітньо відомого англійського художника XVIII ст. Томаса Гейнсборо «Ранкова прогулянка» (1785), яка експонується у Лондонській національній галереї. Про це в неділю, 19 березня, повідомляє Telegraph.
Інцидент стався напередодні вдень. Перш ніж співробітники і відвідувачі галереї затримали чоловіка, він встиг порізати полотно в двох місцях. Зловмисника затримала поліція, яка миттєво прибула на місце події.
За інформацією газети Daily Mail, зловмисник також заявив відвідувачам і працівникам галереї, що у нього нібито є бомба. Як повідомляється, понищену картину прибрали з експозиції. Наразі експерти оцінюють завдані збитки і з'ясовують вартість реконструкції.
Слід зазначити, що картина Гейнсборо «Ранкова прогулянка» знаходиться у Лондонській національній галереї з 1954 року. На ній зображена молода пара - Вільям Халлет і Елізабет Стефен, які прогулюються у лісі з собакою. У картині поєдналися два таланти художника - портретиста і пейзажиста. Закохану пару зображено на тлі природного пейзажу. Кавалер і дама одягнені в кращі, хоч і не дуже практичні для прогулянки, костюми, що свідчить про високий соціальний статус пари.
Т. Гейнсборо. Есквайр В. Халлет з дружиною. (Ранкова прогулянка) 1785 р.
Костюми моделей і манера пейзажу характерні для багатьох майбутніх портретів Гейнсборо і є відображенням популярного у XVIII ст. підвиду жанру портретного живопису, який називають conversation piece (момент розмови). На картинах цього жанру відображають групу людей, як правило членів сім'ї які займаються звичайними речами у повсякденному житті - ромовляють, прогулюються, читають тощо.
Цікаво, що картину демонстрували в одному з останніх фільмів про Джеймса Бонда - «007 Координати «Скайфолл». Саме на її тлі відбулася розмова Бонда з агентом К'ю.
До слова, Томас Гейнсборо (1727 - 1788) - англійський художник, який працював на зламі епох бароко, рококо, класицизму. Він малював пейзажі, жанрові картини, портрети. Вважається одним з найвидатніших світових портретистів Англії XVIII століття. Також він був одним із засновників Королівської академії Великої Британії.