На Волині близько 80% пільговиків є учасниками експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії. Натомість у Луцьку, попри широку інформаційну кампанію, він впроваджується повільними темпами. Наразі лише 24% лучан написали заяви на участь в експерименті.
Перший заступник міського голови Луцька Святослав Кравчук та директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин зустрілися з головами громадських організацій ветеранів та інвалідів щодо обговорення Постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.11р. №23 „Про продовження проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії”, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Луцької міської ради.
Як зазначила Лариса Боярин, експеримент, який розпочався ще у жовтні, відповідно до Постанови КМУ, продовжено на 2011 рік.
Лариса Боярин наголосила, що серед лучан помилковою є думка, ніби цю пільгу хочуть скасувати. „Пільгу ніхто не забирає, а пропонується просто змінити форму її надання, - зазначила вона. – Усі пільговики, які стали учасниками експерименту, вчасно і у повній мірі отримують грошову компенсацію. Нарахування за поточний місяць здійснюється в наступному, як і в випадку квартплати».
Детальну інформацію про оформлення документів, норм електроенергії та сум компенсації можна дізнатися у департаменті соціальної політики Луцької міської ради.
За словами Лариси Боярин, якщо цей експеримент дасть позитивний результат, то надалі можливе впровадження інших: щодо надання послуг комунальними підприємствами „Луцькводоканал” та „Луцьктепло”. „Якщо суми щодо відшкодування пільг за електроенергію не значні, то у решта - вони можуть бути чималими”, - зазначила вона.
Перший заступник луцького міського голови Святослав Кравчук звернувся до голів ветеранських організацій з проханням посприяти у проведенні роз’яснювальної роботи серед решти членів організацій щодо монетизації пільг за електроенергію. Він зазначив, що оскільки показник в області досить високий, то експеримент таки впроваджуватимуть в життя. А тому потрібно максимально роз’яснити і розказати людям, що „коли його переведуть з площини експерименту в реалії сьогодення”, працівникам департаменту потрібно буде обробити чималий обсяг інформації.