У Луцькому районі оголосили карантин через американського білого метелика

Шкідник харчується листям плодових дерев, чим завдає суттєвої шкоди садам

13:29, 2 травня 2025

У Луцькій громаді запровадили карантин через агресивного шкідника – американського білого метелика, який нищить плодові дерева. Власники уражених ділянок повинні самостійно знищувати шкідника. Про це повідомила 2 травня пресслужба Луцької міської ради.

Згідно з розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації, карантин поширюється на Луцьк та Луцький район. Його запроваджують через появу американського білого метелика, який об’їдає листки дерев і дуже активно розмножується. Близько шести гнізд шкідника на одному дереві здатні повністю знищити рослину.

«Метелик розвивається у двох генераціях. Літ першого покоління, що перезимувало, відбувається у травні, а другого – у липні-серпні. Шкоди зеленим насадженням завдає гусінь, яка харчується епідермісом листя, скелетуючи його, не залишаючи навіть жилок», – зазначають у Луцькій міськраді.

У разі появи гусіні на деревах власники цієї ділянки повинні знищувати шкідників, обрізати гілки з гніздами та спалювати їх у окремих місцях, а також обробляти інсектицидами. Виловлювати гусінь радять за допомогою феромонних пасток, до яких через специфічний запах активно прилітають метелики. Ще один спосіб – так звані ловчі пояси, які наносять на кору дерев. На засіб, схожий на клей, прилипає гусінь та інші шкідники, згодом вони помирають.

Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

Додамо, що вперше карантин через американського білого метелика на Волині запровадили у м. Рожище в 2019 році. Імовірно, причиною його активного поширення стало потепління. У 2021 році карантин через шкідника оголошували в Луцьку, а у червні 2024 року – у селі Вербка Ковельського району.