У Луцьку розпочалася екологічна акція "Наша допомога птахам"

10:05, 5 березня 2009

Щороку в Луцьку, як і в Україні загалом, проводиться весняна екологічна акція "Наша допомога птахам". Мета акції - практична допомога птахам, яка полягає у виготовленні та розвішуванні шпаківень та штучних гнізд для інших птахів на територіях садів, парків, пришкільних територіях, у дворах, залучення до природоохоронних акцій дітей та молоді. Про це повідомила ZAXID.NET прес-служба Луцької міськради 4 березня.

Перші перелітні птахи на Волині зустрічаються в кінці лютого - на початку березня. Це журавель сірий, гуска сіра, лебеді, шпаки, жайворонки, чайки. Друга хвиля птахів з середини березня до початку квітня (масовий приліт качок, дроздів, вільшанки, лелеки білої і чорної). Найпізніше прилітають соловейки, ластівки, стрижі, мухоловки, іволга. У межах цьогорічної акції "Наша допомога птахам" в Луцьку здійснюватиметься низка заходів, спрямованих на облаштування домівок птахам.

Нагадаємо, на початку січня цього року, понад 60 особин лебедів-шипунів облюбувала для зимівлі технологічні ставки міських каналізаційно-очисних споруд КП "Луцькводоканал". Так, як взимку кормова база для цих птахів досить обмежена, відділом екології організовано акцію для підтримки лебедів під час зимівлі.

Підприємство ВАТ "Хліб" виготовило спеціальні годівниці для птахів, надало для підгодівлі хліб та зерновідходи, допоміг кормами і міський зоокуток. Підгодівлю лебедів організували школярі місцевої загальноосвітньої школи №12 та Волинського обласного ліцею-інтернату. Працівники державної екологічної інспекції провели роз'яснювальну роботу із жителями навколишніх сіл про недопущення фактів браконьєрства, організували рейдові перевірки по контролю за дотриманням правил полювання. Завдяки цим спільним зусиллям лебеді були збережені і успішно перезимували.

Довiдка ZAXID.NET
На Волині зустрічається близько 270 видів птахів, з них на зимівлі залишається 50 осілих і 40 частково перелітних видів. Більшість птахів є перелітними. В межах Луцька нараховується понад 100 видів, а в Центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки гніздиться 45 видів птахів.