У Луцьку вшанували пам’ять розстріляних енкаведистами в’язнів тюрми

14:50, 23 червня 2008

З нагоди вшанування пам’яті жертв Другої світової війни у Луцьку сьогодні, 23 жовтня, віддали данину пам'яті розстріляним у Луцькій тюрмі у 1941 році працівниками НКВД в’язням. Акція розпочалася Хресною ходою від Театрального майдану до Замкової площі. Біля пам’ятника, меморіальної плити, хреста загиблим, а також біля стіни тюрми, на місцях розстрілу, відбулося жалобне Віче.

Свідок Григорій Покотило, який був арештований 4 квітня 1941 року, розказав про переддень розстрілу, як розстрілювали і як ховали сліди злочину НКВД проти простих українців.

Представниця братства ОУН-УПА імені Клима Савура Тетяна Барбелюк розказала про події 8 липня 1941 року, коли мешканці навколишніх сіл та 67 священників шукали своїх загиблих родичів та перепоховали їх.

Вона також повідомила, що 800 в’язнів-активістів ОУН було розстріляно у другій половині дня 22 червня. Зупинка німецьких військ за 18 кілометрів від Луцька дозволила енкаведистам завершити злочин перед людством.

На віче виступили керівники влади міста та області, представники громадських організацій та політичних партій.

Довiдка ZAXID.NET

Після початку війни 22-23 червня 1941 року відступаючи з Луцька працівники НКВД розстріляли у Луцькій тюрмі близько 4 тисяч в’язнів. Крім волинських дітей, жінок та стареньких людей, які підозрювалися у зв’язках з національними організаціями, серед розстріляних були 28 поляків. Всі архіви в’язнів були знищенні заступником начальника тюрми при відступі біля Ківерців.