На Замковій площі в обласному центрі Волині зібралося понад шістсот лучан, щоб згадати тих, хто загинув у важкі часи Голодомору 1932-1933 років. Луцьк став ще одним містом, в якому відбулася акція "Незгасима свічка". Про це повідомив власкор ZAXID.NET у Луцьку.
Над виготовленням свічки трудилися бджолярі всієї України. Воскова свіча має символічні тридцять три гнотики і виготовлена у вигляді снопу колосків, до якого тягнуться руки людей. Величезна свіча із воску, вагою 200 кілограм і висотою у 82 сантиметри, відвідала 33 країни, де проживають українці.
Перед тим, як потрапити на терени Волині, свічка побувала на території Київської, Житомирської та Рівненської областей. Від представників Рівненщини волиняни і отримали "Незгасиму свічку". Саме тому вогонь на ній запалив заступник голови Рівненської ОДА Степан Павлюк. Вшанували пам'ять жертв Голодомору заступник луцького міського голови Анатолій Пархом’юк, заступник голови Волинської ОДА Святослав Кравчук, очевидці тих часів, учні луцьких шкіл і технікумів й просто небайдужі. Завтра свічка прибуде на Львівщину.
Присутні пом’янули жертв Голодомору хвилиною мовчання і покладанням квітів до пам’ятника жертвам політичних репресій. Потім священики усіх конфесій запалили лампадки від "Незгасимої свічки", щоб установити їх у храмах. Також представники районів і міст Волинської області в лампадках повезуть сяйво свічки у всі куточки Волині.
Завершилися урочистості перевезенням "Незгасимої свічки" із Замкової площі до Луцького кафедрального Свято-Троїцького Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату. Потім у обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбувся показ вистави "Прости і помилуй" за п'єсою М.Кузьо, присвяченої пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.