У Луцьку завершили роботи з ексгумації останків розстріляних у 1941 році в'язнів. За фактом скоєного тоталітарним режимом масового вбивства відкрили кримінальне провадження. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила учасниця розкопок Мар'яна Сорочук.
«Отримали 107 останків тіл, серед них знайшли й жіночі. Крім скелетів, в ямі були цивільний одяг, взуття, гребінець, зубні щітки, бритва і навіть портсигар. Наступного тижня кістки передадуть на судмедекспертизу, після чого їх перепоховають у дворі монастиря», - повідомила Сорочук.
Мар'яна Сорочук повідомила, що яма, у якій поховали розстріляних, була вирвою від авіабомби діаметром до п'яти метрів і завглибшки - два метри. Там же виявили й уламки авіабомби. Крім того, на дні ями дослідники знайшли фундамент приміщення старішого за монастир, тож цілком ймовірно, що глибина решти поховальних ям може бути більшою, а відповідно більшою буде і кількість тіл у них.
Останки людей, знайдені в похованні біля Монастиря бригідок у Луцьку, належать людям, розстріляним 23–24 червня 1941 року. Серед них були в'язні, підозрювані у зв'язках з Організацією українських націоналістів, колишні священики, вчителі й лікарі, інтелігенція. За свідченнями очевидців, тіл розстріляних може бути від однієї до чотирьох тисяч.
Також повідомляється, що ексгумаційні роботи стали можливі завдяки злагодженій співпраці громради при Волинської ОДА, яка ініціювала ексгумацію та Луцької міськради, яка виділила для цього кошти. Роботи проводились КП Львівської обласної ради «Доля» за підтримки БК «Інвестор», Волинської єпархії УПЦ КП та Адміністрації заповідника.