У львівських парках розвішали 40 синичників

15:29, 16 квітня 2015

Львівські школярі виготовили штучні гнізда для пташок. Разом із еколого-натуралістичним центром відібрали найкращі та розвішали в парках. Все для того, аби повернути птахів у центр міста, збільшити їх популяцію. 

Такі гнізда виготовили із необроблених дощок. Також синичники повинні бути визначених розмірів - замалі чи завеликі будуть однаково незручні для пташок і вони там не житимуть. 

«І найважливіше - це розмір льотка, тобто цього отвору, в яку птах буде влітати і вилітати, він має мати певний розмір під певний вид птаха. Якщо ви хочете, щоб у вас заселилися шпаки, то цей отвір може бути більше 5 см, якщо ж синиці, то від 5 до 3,5 см», - розповів директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. 

Гнізда розвішують навесні, адже саме зараз птахи починають гніздуватися. Їх не прибивають, а прив'язують, щоб не пошкодити дерева. Льоток синичника треба розвертати на південь або на схід. Відстань від однієї пташиної хатки до іншої - щонайменше 30 метрів, аби між синичками не було конкуренції. Наглядати за штучними гніздами будуть студенти-біологи. 

«Ми маємо роздруковані карти парків і ми позначаємо, де зводяться ці синичники. Надалі ми будемо зараз слідкувати за ними, моніторити, як заселяються птахи, як поводяться», - зазначив студент-біолог Матвій Пограничний. 

Така увага до синичок - через їхній раціон. Пташки харчуються комахами, серед них і шкідник, який нищить львівські каштани. 

«Головною метою цієї акції є боротьба з мінуючою міллю, яка живе на наших міських каштанах. Ми знаємо, що наші каштанами не дуже красиво виглядають протягом року. Пробували різні методи, вакцинації. Вони дуже дорогі і себе не виправдали. Тому ми вдалися до такого біологічного способу», - додала головний спеціаліст міського відділу екології Тетяна Палюх. 

Акцію проводять вже чотири роки поспіль. Розвішані гнізда птахи облюбовують і заселяють більшу частину з них.