Учнів, які потрапили у складні життєві обставини вчителі тепер оцінюватимуть "соціальною оцінкою". Таке нововведення запровадять у кожній львівській школі з початку нового навчального року. Діти на собі це навіть не відчують, а от успішність школяра має піти вгору. Таку практику освітяни та соціальні працівники перейняли у світових психотерапевтів.
"Соціальну оцінку" активно застосовують у Штатах та Європі. Це особливий підхід до учнів, які потрапили у складні життєві обставини, до прикладу, батьки-алкоголіки або ж щойно розлучилися.
Цьогоріч таке оцінювання випробували у школах Львова на дітях-сиротах. З учнями, які погано вчилися і відставали від інших, працювали психологи та класні керівники. Найчастіше, коли дитина має негаразди у сім’ї їй важко зосередитися на навчанні.
Враженим стресом дітям і радять ставити не звичну, а "соціальну оцінку".
Зазвичай те, що у класі є діти. яких оцінюють "соціальною оцінкою" їхні ровесники не знатимуть. Педагоги триматимуть це у таємниці. Та діти навіть зараз своїм колегам стараються допомогти.
З початку нового навчального року "соціальну оцінку" впровадять не лише для дітей сиріт, але й тих, в чиїй сім"ї є насильство, батьки нарко чи алко залежні, а також переживають сімейну кризу.
Класні керівники, соціальні педагоги та шкільні психологи для такої роботи пройдуть тренінги та семінари.