У житловому будинку на вулиці Пимоненка, 19 у Львові коштом міста встановили сучасну станцію підкачування води. Завдяки цьому люди вперше за багато років тепер мають воду в помешканнях, адже у цьому будинку через низький тиск до верхніх поверхів вода не доходила.
«Не було в квартирах води. Підкачка не працювала, води не було зовсім. Ми носили воду звідки тільки можна було. А зараз маємо цілодобово, зараз ми миємося, і п’ємо, і перемо», – поділилась мешканка будинку Ніна Іванівна.
Будинкову насосну станцію встановили в підвалі. Що більше квартир в будинку вмикають воду – то більший тиск подає автоматика.
«Є три насоси, вони автоматично працюють, через 24 години відмикається один, потім другий насос. Завжди за потреби можна перекрити одну лінію. На даний час всі проблеми усунуто», – розповів директор ЛКП «Дністер» Петро Старик.
Багатоповерхівок, до яких воду подають з допомогою насосів, у Львові – понад 60. У 17 з них старе обладнання замінили.
«Тобто немає потреби в обслуговуванні підкачником, коли приходила людина, яка о 6-й годині включала, до 9-ї станція працювала, а о 9-й виключали, і люди – на сьомому-дев’ятому поверхах – з 9-ї ранку до 6-ї вечора води не мали», – пояснив начальник відділу капремонту управління житлового господарства Борис Березяк.
Також на вул. Пимоненка, 19 у вересні ще й капітально ремонтували дах. Покрівель у місті взагалі відновили чимало, бо саме цього року коштів на них райадміністрації отримали в рази більше, ніж торік.
«Ми робимо дахи над машинними відділеннями, ми робимо ремонт електрощитових, електромереж, для того щоб ті будинки перезимували. Робимо такі протиаварійні роботи», – повідомила голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк.
Найбільше райадміністраціям доводиться відновлювати кечівські будинки та колишні гуртожитки.
«У всіх тих будинках, які ми приймаємо, інвестуємо кошти міста, ми завжди людям пропонуємо: створюйте об’єднання співвласників, будьте самі господарями. В принципі мені приємно, що люди до цього готові», – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Найохочіше, кажуть у мерії, мешканці об’єднуються в ОСББ саме в колишніх відомчих будинках.