У Львівській міській дитячій клінічній лікарні з нуля обладнали інтенсивну палату для малечі. Там діти проходитимуть до- та післяопераційні обстеження. Лікарям у цьому допомагатимуть інфузомати, які подарували благодійники.
Чотиримісячна Ангелінка у палаті на реабілітації. Тиждень тому дівчинці зробили операцію, у неї була кишкова непрохідність. Тепер за здоров’ям маляти стежить комп’ютер.
«Дитина лежить спокійно, ми не чекаємо в чергах, не ходимо по багатьох кабінетах, дитина не вередує, спокійна», – каже мама Ангелінки.
«Датчик, ставиться на маленький пальчик і він дуже чутливий, і відразу відчуває зміни в настрої пацієнта, як він дихає, як відбувається його серцебиття, але при тому пацієнт не відчуває дискомфорту», – пояснює завідувачка відділення хірургії вроджених вад розвитку Галина Курило.
Мінімізувати до- та післяопераційні обстеження, щоби зайвий раз не травмувати дітей, а ще вести постійне спостереження за дитиною – така мета інтенсивної палати.
«Ми бачимо як дитинка дихає, ми бачимо як б’ється її скердечко, з якою чистотою. Все на моніторах», – додає анастезіолог Володимир Сірий.
А ще окрім моніторів тут є інфузомати. Вони замінюють капельниці. З їх допомогою можна високо і точно вводити одночасно два розчини, до прикладу ліки і харчування. Медсестра може бачити стан дитини прямо з комп’ютера. Таку палату у дитячій клінічній лікарні зробили за польським взірцем.
«Це перспектива. Майбутнє за такими післяопераційними палатами. Нам вдалося нарешті це зробити», – говорить завідувачка відділення хірургії вроджених вад розвитку Галина Курило.
Гроші на це обладнання, а це понад 300 тис. гривень, дали благодійники. А техніку шукав благодійний фонд.
«Ми комунікували з кількома різними компаніями, отримали декілька пропозицій з різними цінами. Вибирали разом з лікарем за співвідношенням ціна-вартість», – каже директор Благодійного фонду «Крила надія» Наталя Ліпська.
Фонд та лікарі думають вже над наступним проектом.