Лікарі міської дитячої лікарні на Орлика готуються до першої трансплантації. Медзаклад вже отримав ліценцію на проведення пересадки органів. У лікарні роками працюють із маленькими пацієнтами, які потребують пересадки печінки та нирок. Зокрема, лікарі готують дітей до трансплантацій, опісля продовжують виходжувати. Раніше на трансплантації зазвичай відправляли за кордон.
У Бельгії робили пересадку маленькій Жені. Тоді їй ще не було й двох років. У дівчинки була атрезія жовчовивідних шляхів. Доноркою для малечі стала мама. Та до такої операції дівчинку готували саме у Львові – у міській дитячій лікарні. Туди потрапити, каже жінка, було справжнім дивом.
«Сказали, що тут, у Львові, є лікар Курило Галина Василівна, яка доглядає дітей до пересадки, після пересадки. Є лікар, який тих діток не залишає ані вдень, ані вночі. В нас вже чотири роки минуло після пересадки. Ми ходимо постійно до лікаря на Орлика, ми постійно здаємо аналізи», – говорить мама Жені Вероніка Лубянцева.
Тепер маленьким пацієнтам не доведеться їхати за кордон, адже трансплантації проводитимуть і у Львові.
«До цього ми йшли дуже довго, біля десяти років. Поступово в нас зав'язалася співпраця з Варшавою, поліклінікою дитячою і госпіталем у Брюсселі, наші лікарі почали їздити туди для участі в трансплантаціях печінки», – говорить головний лікар міської дитячої лікарні Дмитро Квіт.
Пересадку проводитимуть у новому відділенні інтенсивної терапії для дітей після трансплантацій, нейрохірургічних та реконструктивних операцій, яке відкрили нещодавно. Стіни там кольорові та веселі, такі барви обрали, аби маленьким пацієнтам було не так лячно. Лікарі вже роками працюють із дітками, які потребують пересадки органів. Раніше вони їх готували до операції за кордоном і опісля супроводжували. А тепер робитимуть все в комплексі, разом із пересадками.
«Ми неодноразово проходили стажування, особисто я стажувався у Бельгії і у Варшаві. І є досвід асистування на цих операціях. Також ми маємо дуже великий досвід післятрансплантаційного ведення пацієнтів. Оскільки трансплантація як операція – це лише технічний момент, це є 25% від усього процесу, а власне виходжування цих пацієнтів – це є 75%, не кажучи про те, що це є пожиттєве спостереження і лікування тих пацієнтів», – розповідає дитячий хірург Дмитро Грицак.
Дітками, які потребують медичної допомоги, опікується благодійний фонд «Крила надії». Щороку за допомогою до волонтерів звертаються батьки більше десяти малюків, яким потрібна трансплантація печінки.
«Батьки не в змозі оплачувати ті операції самотужки за кордоном, тому що це шалені кошти. Там рахунки починаються зі 100 тисяч євро. І, власне, ми дуже багато років чекали, поки це стане можливо в Україні, якісно. Коли трансплантація є у нас тут, то операція проводиться негайно, як тільки це потрібно дитині. Це надважливо, тому що це збереження життя», – каже керівниця благодійного фонду «Крила надії» Наталія Ліпська.
Пересадку органів, зокрема печінки та нирок, у дитячій лікарні на Орлика проводитимуть безкоштовно. За такі операції платитиме Міністерство охорони здоров'я. Зробити першу трансплантацію печінки там планують вже за кілька місяців.