У Львівській мерії роз’яснили спрощення процедури реєстрації підприємств

16:23, 14 червня 2011

Внаслідок набуття чинності законом, який спрощує ведення бізнесу та скасовує близько 75% всіх процедур, необхідних для започаткування власної справи, підприємці будуть змушені більш відповідально ставитися до своїх документів.

«Державний реєстратор не буде вникати в статут – йому його подали, і він його зареєструє. Тим більше, що він не несе за нього відповідальності. Тобто трошки для них (підприємців – ред.) треба буде відповідальніше ставитися до документів, все-таки радитися з юристами. В нас є цілий підрозділ, 107 кімната, здається, на першому поверсі, який завжди допоможе, який завжди підкаже», - зазначив начальник управління державної реєстрації Львівської міської ради Володимир Дуда під час прес-конференції 14 червня.

Так, чиновник наголосив, що прийнятий парламентом 21 квітня 2011 року закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва» змінив низку важливих моментів. Так, з моменту набуття законом чинності товариства (окрім акціонерних) зможуть формувати свій статутний фонд протягом року; скасовується процедура резервування найменування для підприємства і обов’язковість нотаріального посвідчення підписів на установчих документах (що дозволяє виправляти і додавати інформацію без обов’язкової присутності нотаріуса). Також більше не є необхідним нотаріально засвідчувати деякі документи – зокрема, ксерокопії (відповідно, за достовірність документів відповідають самі заявники).

Відповідаючи на запитання про те, чи готові вже підзаконні акти, які мали б забезпечити виконання опублікованого 27 травня закону, начальник управління державної реєстрації Львівської міської ради висловив переконання, що вони перебувають в стадії розробки.

Окрім того, Володимир Дуда вказав на низку змін щодо спрощення процедури, які набули чинності ще раніше. Зокрема, були скасовані свідоцтва про державну реєстрацію (потрібна лише виписка з Єдиного державного реєстру), дозволи на виготовлення печаток, а ОСББ дозволено реєструватися в загальному порядку.

Серед майбутніх змін Володимир Дуда заанонсував появу модельних статутів для різних видів підприємницьких товариств, а також розповів, що уже створена Державна реєстраційна служба України, і з нового року буде сформоване її керівництво в областях.

Своєю чергою головний спеціаліст-юрисконсульт управління Степан Кузів висловив переконання, що можна взагалі відмовитися від статутів для суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки усі основні дані у будь-якому випадку знаходяться в ЄДР.

Як інформував ZAXID.NET , на прес-конференції начальник управління державної реєстрації Львівської міської ради Володимир Дуда повідомив, що за перших п’ять місяців 2011 року у Львові зареєстровано 1850 нових суб’єктів підприємництва – зокрема, 1268 фізичних осіб та 582 – юридичних.

Зазначимо, що 20 травня Верховна Рада ухвалила також закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".