Депутати Львівської обласної ради доручили трьом профільним комісіям виробити спільні пропозиції щодо змін до Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2010-2014 роки. Пропозиції мають бути винесені на розгляд сесії до 1 серпня 2011 року.
На сесії 17 травня у відповідному проекті рішення були представлені окремі пропозиції депутата від «Фронту змін», голови комісії з питань освіти і науки Юрія Підлісного, його заступниці у комісії, депутата від ВО «Свобода» Ірини Фаріон та депутата від Фронту змін Ореста Шейки (який зауважив, що йдеться про пропозиції усієї комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ, котру він очолює).
Пропозиції Юрія Підлісного містили включення у програму таких заходів: фестиваль-конкурс українськомовного гумору, диктант з української мови для службовців, конкурс на створення самовчителя з української мови, конкурс творів і малюнків «Україна, в якій я хочу жити», телевізійний конкурс «Ерудит» (відповіді на запитання у галузі культури, літератури, історії та мови) тощо.
Натомість пропозиції Ірини Фаріон містили закупівлю для шкіл Львівщини її монографії про Маркіяна Шашкевича, а також її видання «Мовна норма: знищення, пошук, віднова» - для міських райдержадміністрацій та рад усіх рівнів. Окрім того, «свободівка» запропонувала закупівлю для органів влади праць Б. Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», С. Караванського «Секрети української мови» та Л. Масенко «Між мовою і язиком», і для кожної бібліотеки Львівщини – твори Ю. Горліса-Горського «Холодний яр», В. Шкляра «Чорний ворон» і О. Забужко «Музей покинутих секретів».
Своєю чергою, Орест Шейка запропонував вилучити з програми низку пунктів, висловивши зауваження зокрема щодо обсягів фінансування зазначених у пунктах 3.4 і 3.5. Так, Шейка звернув увагу, що на виготовлення 3 тис. плакатів формату А3 передбачено 30 тис. грн, хоча, за його словами, жодна друкарня не виставить за такий наклад рахунок, що перевищує 6-7 тис. грн.
Відповідне рішення підтримали 83 депутати.
Спільні пропозиції мають напрацювати члени комісії з питань освіти і науки, комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму та комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ.