Депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета звернувся до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка з проханням підтримувати проекти Львівщини в рамках конкурсного відбору Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013.
Таке прохання депутат озвучив під час сесійного засідання 5 квітня, представляючи проекти заяви та звернення Львівської обласної ради щодо реалізації даної Програми. Так, Шеремета зазначив, що в рамках першого конкурсного відбору однин із проектів від Львівщини не добрав лише 1,5 бали для того, аби увійти до складу переможців і отримати значне фінансування. «Рухівець» наголосив, що проекти-переможці отримують фінансування, яке вимірюється мільйонами євро.
У заяві, проголосованій після цього, Львівська обласна рада вказала на низку проблем, виявлених внаслідок затвердження переліку проектів-переможців першого конкурсного відбору Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 років. Найголовнішою з-поміж них депутати назвали непрозору процедуру оцінки та відбору проектів, що ставлять під загрозі безпосереднє досягнення мети Програми.
Окрім того, депутати Львівської облради наголосили, що при розробці програми не відбулося громадських обговорень, а спільна робоча група складалася лише із представників центральних і регіональних органів виконавчої влади. «Програма приймалася без залучення незалежних, справді професійних експертів, без представників органів місцевого самоврядування з української сторони, та без належного інформування бенефіціарів Програми», - йдеться у заяві.
Відтак депутати Львівщини рекомендували, по-перше, провести аналіз результатів відбору першого кола проектів Програми та залучити в якості незалежних спостерігачів досвідчених експертів та представників органів місцевого самоврядування; по-друге, сприяти прозорості щодо ухвалення рішень в межах Програми; по-третє, переглянути склад та перевірити на компетентність і відповідність щодо виконання своїх посадових обов’язків працівниками Спільного технічного секретаріату Програми; по-четверте, сформувати базу даних раніше здійснених проектів та забезпечити громадськості доступ до неї.
Окрім того, Львівська обласна рада прийняла також звернення до Кабінету міністрів та Міністерства економіки, в якому депутати рекомендували, зокрема, напрацювати механізми державної підтримки в питаннях співфінансування транскордонних проектів за рахунок коштів програм ЄС, національних і регіональних бюджетних асигнувань та позабюджетних джерел, а також визнання витрати або повернення ПДВ, сертифікації обладнання та роботи з державними і приватними банками.
Заяву та звернення підтримало 68 депутатів Львівської обласної ради.
Як інформував ZAXID.NET , на фінансування другого етапу Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна було передбачено 80 млн євро.