Сьогодні у Львівській облраді відбулося засідання робочої групи для проведення економічного, юридичного, екологічного аналізу проекту угоди про розподіл вуглеводнів, що планують видобувати у Львівській області. Її учасники вирішили продовжити роботу з надання своїх пропозицій і зауважень вже над новим текстом угоди.
Як повідомив на початку засідання головуючий, голова екологічної комісії Львівської облради Олексій Балицький, лише днями Львівська обласна рада отримала електронного листа від Івано-Франківської облради з новим текстом проекту угоди. За його словами, 10 серпня тамтешні депутати надали свої пропозиції і застереження, і 29 серпня міжвідомча комісія розповсюдила новий текст проекту, в якому повністю враховано 14 пропозицій і зауважень, 35 – враховано частково (із 137 загалом).
Відтак наприкінці засідання, після приблизно години роботи над зауваженнями до попереднього тексту проекту, учасники робочої групи погодилися з пропозицією продовжити роботу після того, як офіційно отримають новий текст. Також вони висловили намір звернутися до Кабінету Міністрів з вимогою включити до складу міжвідомчої групи, яка працює над текстом, представників Львівської облради.
Під час засідання його учасники висловили також низку зауважень щодо попереднього тексту проекту угоди. Значну увагу вони приділили присутності в тексті недержавного підприємства «Геосервіс», яка, за їх словами, відкриває шлях для корупційних схем. Саме це, за словами Олексія Балицького, турбує найбільше. «Треба концентрувати свою увагу на тому, щоб цієї компанії там не було», - зазначив він.
Окрім того, учасники вказали на необхідність приділити в тексті більше уваги екологічним питанням (зокрема, організувати належний моніторинг, врахувати місцеві особливості, представити проект утилізації і захоронення відходів, рекультивації території тощо) і економічній вигоді для місцевих громад (зокрема, сплаті інвестором усіх належних податків). Олексій Балицький наголосив також на необхідності виключення з угоди пункту про те, що Україна оплачує іноземним компаніям «компенсаційні витрати».
Присутній на засіданні голова ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков зазначив,що інформація про екологічні моменти (як забруднення і використання природних ресурсів) не може бути конфіденційною, як це передбачає текст проекту. Те ж саме, за його словами, стосується результатів екологічних перевірок.
Нагадаємо, що ще в червні Львівська обласна рада звернулася до Кабінету Міністрів з проханням забезпечити проведення державної експертизи проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у Львівській області.
Того ж місяця прем'єр-міністр Микола Азаров розкритикував Львівську й Івано-Франківську обласні ради за зволікання з розробкою видобутку сланцевого газу. «Може, там вартість газу підняти, якщо вони будуть тягти із цим питанням?», – сказав прем’єр 14 червня на прес-конференції.