Львівська обласна держадміністрація не бачить у недоробках, які 22 травня виявила комісія на чолі з головою області Олегом Синюткою, провини будівельної фірми. Запевняють, що лікарі не поставились до своїх обов’язків професійно. Натомість звільнені лікарі перинатального центру звернуться до суду.
«Відпустіть перинатальний центр», «Коли припиниться свавілля» ‒ із такими гаслами лікарі пологового прийшли під стіни обласного департаменту 25 травня.
Медики обурені діями нового керівника центру, який у вівторок звільнив їхніх чотирьох колег за недоліки будівельників. Медиків звинуватили у тому, що вони не спостерігали за ремонтом і не давали пропозицій змінити проект в процесі будівництва.
«Я є лікар-анестезіолог, я знаю свою роботу. Будівельних робіт не знаю і, я думаю, що це перекладання і роблення лікарів цапами-відбувайлами в цій ситуації», – поділився лікар-анестезіолог Олександр Лехновський.
Звільнені лікарі розповідають: 22 травня до перинатального центру прийшла обласна комісія на чолі з головою області Олегом Синюткою. Під час перевірки знайшли недоліки, як то несправний кран чи затерта побілка.
«А разом з тим з’явилися більш суттєві зауваження, наприклад, по кисню, по кімнаті, де проходить стерилізація медичного інвентаря, по медичній лабораторії. Такі питання вирішити в режимі одного двох днів неможливо», – говорить звільнений завідувач акушерсько-пологового відділення Ігор Ковальчук.
У приймальному покої виявились надто вузькі двері, а приміщення, де мають зберігати наркотичні препарати, правильно не облаштоване. Того ж дня колишню головну лікарку, її заступника та двох завідувачів відділень звільнили з роботи. В адміністрації вважають, що провини будівельників немає.
«Будівельники проводять ремонтні роботи чи роботи по реконструкції на підставі медичного завдання, яке передує розпочатій реконструкції. На жаль, люди, які за це відповідальні, в тому числі на чолі з колишнім головним лікарем, не віднеслись професійно до своїх обов’язків», – прокоментувала заступниця голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.
Вже зараз дверний прохід розширили, у кімнаті, де мають зберігати наркотики, укріплюють металевим каркасом стіни, а от стерилізаційне відділення доведеться переробити.
«Немає належного підключення води, немає змонтовано трапів, щоби вода витікала, немає належного покриття стін. Це має бути водоемульсійна фарба, яка не змивається, яку можна мити, або покривати все плиткою», – пояснив в.о. директора обласного клінічного перинатального центру Ігор Потапов.
Тому інструменти на стерилізацію перинатальний возитиме в інший медичний заклад. Тим часом звільнені лікарі наголошують, що свої зауваження будівельникам вказували постійно. Навіть скаржились у департамент на їхню роботу. Тепер своє право працювати у центрі доводитимуть у суді.