У Львівській політехніці обговорюють проблеми української термінології

14:15, 28 вересня 2012

У ці дні в Національному університеті “Львівська політехніка” триває XII Міжнародна наукова конференція «Проблеми української термінології СловоСвіт 2012».

Як поінформували в прес-службі Національного університету “Львівська політехніка”, це – традиційне  зібрання вчених-мовознавців, яке спільно організовують і проводять два урядових міністерства:  освіти і науки, молоді та спорту, економічного розвитку та торгівлі України, державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», Національний університет «Львівська політехніка», технічний комітет стандартизації науково-технічної термінології,  Наукове товариство імені Тараса Шевченка, Львівське відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Український термінологічний центр Америки (США і Канада).

Учасники конференції обговорюють  низку питань, які стосуються стану української термінології в різних сферах суспільного життя, видання та перевидання термінологічних словників, українського правопису, створення термінологічних баз і банків даних тощо. Зокрема, йдеться про теоретичні засади термінознавства та лексикографії, лексикографію та міжмовні зв’язки, нормування та стандартизацію термінології. Предметом обговорення є також питання термінології природничих знань (фізична, хіміко-біологічна, технічна, охорони здоров’я, сільськогосподарська) та термінології гуманітарних знань (мовознавча, суспільно-політична, правнича, військово-спортивна, філософсько-богословська)

Як наголошували учасники конференції, нині мовна ситуація  в Україні  характеризується низкою негативних явищ і тенденцій. Українську мову як державну ще належно не використовують у галузях науки, культури, освіти, права, інформатики, військової справи, судочинства тощо. Чи не найбільшою проблемою є стереотипи, що панують у науковій спільноті. Адже чимало українських вчених не готові сприймати новизну пропонованих українських термінів, віддаючи перевагу застарілим зрусифікованим, незважаючи на те, що воно є неправильними.

У рамках ХІІ Міжнародної наукової конференції відбудеться урочиста академія, присвячена 140-річчю з дня народження видатного українського науковця, а також пройде презентація нового  «Словника-довідника термінології музейництва».