У «Львівській політехніці» презентували тифлотехнічне обладнання

14:50, 13 листопада 2012

13 листопада в НУ «Львівська політехніка» презентували тифлотехнічне обладнання (принтери зі шрифтом Брайля, розхідні матеріали, спеціалізоване забезпечення), придбаного для «Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій» для осіб з особливими потребами». На обладнання витратили 600 тис. грн.

«Сьогодні Міжнародний день сліпих. За статистикою в Україні нині живе близько 100 тисяч незрячих. Завдяки таким центрам, як в НУ «Львівська політехніка», ми надаємо можливість незрячим Львова опановувати нові сфери діяльності, жити повноцінним життям», - зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

«Україна має багато зробити для зручності людей з особливими потребами. Зараз ми зароджуємо традиції ставлення та піклування про цих громадян. На цьому шляху «Робота ресурсного центру» є вкрай важливою, тим більше, що одним з напрямків його роботи є впровадження інклюзивної освіти. Львівщина однією з перших створила класи, де особливі діти навчаються разом з усіма іншими», - зазначив голова Львівської ОДА Михайло Костюк.

«Сьогодні ми передаємо принтер Індекс Брайль, аналогів якого немає в Україні. За допомогою обладнання буде забезпечено можливість друку шрифтом Брайля навчально-дидактичного матеріалу для школярів з вадами зору, які проходять навчання в спеціалізованих та загальноосвітніх школах», - сказала керівник програми «Адресна допомога» Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», за підтримки якого цей проект був зреалізований.

У Львівській політехніці планують і надалі розширювати спектр наукових розробок в галузі інформаційних технологій, що зорієнтовані на осіб з особливими потребами. Наступним кроком в цьому напрямку буде створення першого навчального україномовного фільму для незрячих, розробка промислового варіанту синтезатора української мови під ДЕЙЗІ-формат, подальше опрацювання концепції та засад інклюзивного навчання осіб з особливими потребами.

Довідка:

Всесвітня організація охорони здоров’я призначила 13 листопада Міжнародним днем сліпих. У цей день народився французький педагог Валентин Гаюї, що заснував низку шкіл та підприємств для сліпих у Парижі та Санкт-Петербурзі.