У львівській школі відкрили криївку

22:09, 21 грудня 2011

У кабінеті історії у львівській школі № 21 відкрили куток, що відображає побут криївок УПА. Створювати куток помагали самі учні.

Ідею створити криївку у школі подав випускник, що є членом ЛОГО «Молодіжний націоналістичний конгрес». Дирекція школи пішла на зустріч.

Вчитель історії Любов Василівна Бенько зазначила на відкритті криївки: «Цей клас присвячується пам’яті борцям за незалежність України. Реконструкція фрагменту повстанської криївки – це лише початок для нас. Робота буде продовжуватися. Ми не маємо права забувати імена тих героїв, які поклали свої життя за волю нашого народу і за незалежність України. Навпаки, високою метою є відновити, відтворити і передати пам’ять про наших героїв».

За її словами, під час роботи над проектом відкрився цікавий фрагмент родинної історії однієї з учениць 8 класу Ольги. Виявилося, що брат її прабабці - Степан Мудрик-Мечник - був членом головного проводу ОУН, близьким співробітником Степана Бандери. Про активну підпільну боротьбу та суспільну діяльність С. Мудрика-Мечника дізналася Ольга та однокласники.

Учень Володимир зазначив: «За місяць, поки готувалися, ми багато дізналися про ті часи, коли у таких криївках переховувалися українські націоналісти. Раніше ми практично нічого про це не знали. Нам розповіла наш класний керівник, учитель історії Любов Василівна Бенько. Ми з цікавістю слухали, все-таки це історія України, і нам її треба знати краще».

Автор проекту криївки Богуслав Любів сподівається, що проект матиме широкий резонанс. «Це чи не перша криївка в учбовому закладі, де буде наочним посібником для дітей. Вони краще знайомитимуться з умовами боротьби УПА, їх побутом, зрозуміють, в яких важких умовах перебували і витримували в землі у так званих криївках ці люди. Сподіваюся сюди на екскурсії будуть приходити й учні з інших шкіл», - сказав він.

Тим часом голова ЛОГО МНК Андрій Бень зазначив, що ця криївка є для громадської організації стартом проекту «Історичний куток у кожну школу». Активісти готові і в інших школах відтворювати фрагменти історії того ж періоду.