Заощаджують самі і навчають цього інших. Львівська спеціалізована школа «Надія» стала учасником проекту «Школа енергії». Завдяки цьому діти навчилися самостійно економити світло, тепло та воду. А щоб розповісти про це своїм ровесникам із інших шкіл, влаштували Дні енергії та спеціальні майстер-класи.
Про альтернативні джерела енергії малюкам розповідали старшокласники. До прикладу, про ліхтарик, який не потрібно заряджати.
«Він по суті вічний, тому що він перетворює динамічну енергію в електричну, а після того – в світлову. Тобто ви можете натискати на конопку скільки завгодно і він буде завжди світити», – розповів заступник директора школи «Надія» Віктор Давнюк.
Майстер-класи влаштували для учнів із інших шкіл. Бо навчальний заклад «Надія» є учасником проекту «Школа енергії». Задіяні у ньому 15 міст України. Ініціатором стало німецьке товариство GIZ. Реалізує проект Асоціація «Енергоефективні міста України».
У проекті діти навчаються енергію не лише отримувати, а й зберігати. Одне із завдань майстер-класів – намалювати енергоощадний будинок.
«Ми поставили чотирикамерні вікна, нам не холодно, нас не продуває. Хочемо розказати про двері броньовані, вони зберігають тепло. Також ми поклали мінвату, щоб в хаті не було холодно, щоб стіни тримали тепло. І нарешті ми вирішили удосконалити наш будинок – поставили сонячні батареї на дах», – прокоментували свій малюнок восьмикласники.
Учнівський аудит – ще одна умова проекту. Команда з 12 старшокласників уже майже півроку щодня контролює споживання енергії у школі.
«Діти самостійно під керівництвом завгоспа школи знімають покази з лічильників. Тобто діти не лише вносять покази в електронну програму, але й аналізують, складають звіти і висновки. Тобто вони взяли відповідальність за контроль енергоспоживання в нашій школі. Наша мета і мета цього проекту – виховати розумного споживача», – пояснила кураторка проекту «Школа енергії», учитель фізики Мар'яна Боднар.
Енергоаудит діти запроваджують не тільки у школі, а й вдома.
«Провівши аудит у себе вдома, я побачила, що потрібно замінити штори на жалюзі. Адже штори перекривають батареї і відповідно втрачається певна кількість тепла. Крім того. потрібно замінити деякі лампочки на енергозберігаючі», – поділилася учениця 8-го класу Анна Войтанович.
Неформальними енергоаудиторами стали усі учні школи «Надія» і дружно заощаджують світло, тепло та воду. А у класах для сортування сміття встановили спеціальні коробки – пластикоїди та паперожери.