У львівському автобусі №6а дозволять вхід лише через передні двері

Таким чином хочуть змусити пасажирів оплачувати проїзд

8 серпня

З понеділка, 13 серпня, на львівському автобусному маршруті №6а, який курсує з Галицької площі до Рясного, через масову несплату за проїзд вперше запровадять експериментальні правила посадки пасажирів. Зайти в автобус можна буде лише через передні двері.

Як повідомив ZAXID.NET директор комунального АТП-1 Орест Хамула, автобусний маршрут №6а є збитковим через масову несплату за проїзд. «Маршрут є збитковим через несплату за проїзд як пільговиками, так і тими, хто не платить без жодних для цього підстав. Якщо не змінити цю ситуацію, нам доведеться постійно дофінансовувати його з бюджету», – пояснив він.

Орест Хамула також зазначив, що за місяць збитки від роботи маршруту №6а становлять понад 350 тис. грн.

За підрахунками логістів АТП-1, у 6а не платять за проїзд понад 60% пасажирів, тоді як у середньому в автобусах інших маршрутів не платять за проїзд близько 40%. При цьому переважна більшість таких пасажирів заходять через середні або задні двері автобуса. Під час перевірки, яку проводили представники АТП-1, такі пасажири не могли показати посвідчення, яке б давало право на пільговий проїзд.

«Ми вирішили з понеділка запровадити експеримент, який діятиме протягом місяця. Водії відкриватимуть лише передні двері, щоб проконтролювати оплату за проїзд», – зазначив Орест Хамула. Після того, як усі пасажири зайдуть до салону, водій відкриє середні та задні двері для висадки з автобуса. Хамула додав, що такі правила входу до громадського транспорту діють, зокрема, у містах Бельгії і Туреччини.

Директор АТП-1 також зазначив, що в автобусах звучатимуть голосові оголошення про вхід через передні і вихід через середні та задні двері.

За словами Хамули, таким чином в АТП-1 протягом місяця зможуть підрахувати, скільки пасажирів, які не платять за проїзд, дійсно мають пільги, а після цього ухвалити остаточне рішення щодо правил проїзду в автобусах №6а.

Орест Хамула також зазначив, станом на зараз на маршруті курсують дев’ять 12-метрових низькопідлогових автобусів, ще один перебуває на ремонті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси