У львівському ботанічному саду відбувся останній у сезоні День відкритих дверей

Львів'яни милуватися цвітом жоржин

3 вересня 2018

У ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся останній у цьому році день відкритих дверей. Допоки осінь ще тепла, там цвітуть чорнобривці, іриси, лілії. А ось прикрасою цієї неділі стала жоржина, що радуватиме око аж до перших заморозків.

У другий день осені ботанічний сад знову наповнився галасом дітей та неспішними розмовами дорослих. У день відкритих дверей, що останній у цьому сезоні, відвідувачів зібралося чимало.

«Насправді це дуже гарне місце для проведення часу з близькими, з друзями. Тут доволі гарно, особливо в цей період. Все квітне, все цвіте. Дуже багато людей, і це дуже класно, що люди приходять подивитися просто на квіти. Дуже романтично навіть», ‒ розповідає відвідувачка ботанічного саду Анна.

Цього разу відвідувачі милуються жоржинами. У ботанічному зараз їх 50 сортів.

«Взагалі, якщо говорити про жоржини, окремі сорти починають зацвітати десь на кінець липня. І квітування продовжується аж до перших заморозків. Ці рослини, на жаль, не люблять морозів, і тільки-но вдарить мороз, їх вже треба викопувати», ‒ каже інженерка ботанічного саду Марія Надрага.

Цю квітку до Європи привезли з Америки. А там, за легендами, ще древні майя та ацтеки вживали коренеплоди жоржин у їжу, а зі стебл робили маленькі водогони. До Європи квітка потрапила як їстівна культура, тепер же перетворилася на окрасу садів.

«Я прийшла сюди подивитися, понюхати. Жоржини в мене асоціюються з першим вересня, коли діти йдуть до школи і несуть своїм вчителям такі оберемки квітів ‒ також різнокольорових жоржин», ‒ каже відвідувачка саду Таня.

Тепер рослини в ботанічному саду готуватимуть до зими. Зокрема, після перших заморозків жоржини викопають. Зимуватимуть ці квіти в підвалах саду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Брюховичах зникла 19-річна дівчина, яка ввечері вийшла на пробіжку
Кардіохірурги врятували 43-річного львів’янина, якому загрожувала раптова зупинка серця
Львівський суд визнав незаконним звільнення лікаря перинатального центру за огріхи будівельників
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ