У Львівському еколого-натуралістичному центрі майструють годівнички

18:47, 15 грудня 2014

Понад двадцять вихованців Львівського еколого-натуралістичного центру виготовили хатки для птахів. Діти їх роблять з використаних пластикових пляшок чи пакетів з-під соку. 

Працюють вихованці разом із дорослими. Аби змайструвати одну годівничку витрачають до години часу. 

«Ми допомагаємо їм, щоб вони не вимерли, бо їм тяжко, все таки, зимою знайти якусь зернинку чи ще щось», – розповідає семикласниця Діана. 

Учні, які роблять годівниці, мають їх повісити на дерево та за хатинками птахів доглядати: чистити та підкидати їжу. 

«Пташину їдальню» у Центрі роблять впродовж десяти років. Так птахів бережуть від голоду. А вже весною, сподіваються, що птахи принесуть користь.

«Зимова підгодівля дуже важливий елемент в боротьбі зі шкідниками і захворюваннями парків, тобто для того, щоб птахи обороняли екологічно чистим способом наші парки і сади влітку, взимку їм треба допомогти харчами», – розповів директор Львівського міського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Фахівці біологічного факультету, які запропонували природній спосіб боротьби з мінуючою міллю, розповідають, що блакитна синичка, яка у нас переважає, має стати санітаром каштанів. За літо буває має дві кладки. Кладка з 8—12 білих яєць у середині травня. Менш ніж через два тижні вилуплюються пташенята, які через три тижні вилітають з гнізда. Годуючи їх шкідниками блакитна синиця почистить каштани від мінуючої молі.

«Ми проводили такі дослідження, вона активно вибирає личинки, гусінь цих мінуючих молей на каштанах і робить це з весни до прізньої осені», – розповідає старший науковий співробітник біологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Ігор Горбань. 

У місті сподіваються, що так за кілька років можна буде очистити наші каштани від шкідників.