У львівському «ОХМАТДИТі» польський хірург проводить надскладні операції без розрізу

29 липня 2016

У Львові польський хірург професор Даріуш Патковський протягом двох днів ділиться досвідом з місцевими лікарями. Іноземний гість зробив уже три операції у львівському «ОХМАТДИТі». Оперував сучасним методом малоінвазивної хірургії та розповідав, як застосовувати таку технологію в лікуванні дітей.

Серед трьох дітей, яких вже прооперував польський хірург, – восьмирічний Адам. Хлопчику видалили частину кишківника практичного без жодного розрізу. Операцію лікарі проводили двома інструментами діаметром п'ять міліметрів. Такий метод дозволяє не робити шрамів на тілі дитини, що значно зменшує больові відчуття.

«В Польщі такого виду операцій я виконую близько 20-30 на рік. Це дуже багато, але Вроцлавський осередок є найбільшим, який робить лапароскопічні операції. Я думаю, що таку саму кількість можна виконувати і в Україні», – розповів професор Медичної академії Вроцлава Даріуш Патковський.

Через міліметровий розріз хірурги можуть оглянути всю черевну порожнину. Все, що відбувається всередині, лікар бачить на екрані. До того ж, такий метод може бути значно економнішим.

«Після малоінвазійних втручань дитина швидше виписується з лікарні. Також менше витрачається ліків на знеболювання, на антибіотикотерапію. І сумарно, якщо порахувати затрати, то малоінвазійні втручання стають набагато дешевшими, ніж традиційна хірургія», – розповів завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету Андрій Переяслов.

Реабілітація після такої операції може тривати всього декілька годин. Таким методом можна робити 90% дитячих операцій. Для цього потрібне лише обладнання і відповідні лікарські навики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині