У Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ» провели унікальну операцію з видалення вродженої дермоїдної кісти спинки носа дитини. Це рідкісний випадок у медицині, тому спершу батьки хотіли оперувати восьмирічного сина за кордоном, але обрали львівську лікарню, повідомляє «Львівський портал».
Унікальність цієї операції полягає у застосуванні ощадливого мінімально травматичного ринопластичного доступу. Після неї на носі не зостанеться жодних рубців. Це перша подібна операція в лікарні «ОХМАТДИТ».
Кіста була на спинці носа (між носовими кістками і шкірою), вона періодично нагноювалася і спотворювала ніс і обличчя дитини. Від неї йшов каналець до кінчика носа, який відкривався отвором на шкірі і з нього постійно були виділення. Другий каналець проникав під кістки носа.
Перед операцією зробили магнітно-резонансну томографію і виявили, що другий каналець закінується в носі. Такі кісти іноді можуть мати сполучення другого канальця з порожниною черепа. Але, на щастя, у пацієнта був більш сприятливий варіант.
Для операції запросили пластичного ринохірурга Василя Олашина, асистував дитячий ЛОР з Львівської ОДКЛ «ОХМАТДИТ» Федір Юрочко.
«Суть операції – повне видалення дермоїдної кісти з канальцями з ринопластичного доступу, після операції на носі не буде жодних рубців, доступ ощадливий, мінімально травматичний. Оскільки кіста перед операцією періодично нагноювалася, то були внутрішні рубці, що ускладнювали усунення кісти і її канальців. Така вроджена патологія дуже рідкісна – вона трапляється орієнтовно 1 раз на 40000 новонароджених», – прокоментували медики
Операцію виконували під загальним наркозом приблизно три години. Дитина гарно перенесла хірургічне втручання і зараз почуває себе добре.