У понедолок, 8 жовтня, з львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ виписали 5-річного пацієнта з Мостиського району, якому минулого тижня зробили складну операцію на носі: видалили рідкісну вроджену ваду - дермоїдну кисту спинки носа.
Про це ZAXID.NET повідомив дитячий отоларинголог ОХМАТДИТу Федір Юрочко.
Дермоїдна киста – це доброякісна пухлина. Особливість цієї кисти, як пояснив Федір Юрочко, полягає у тому, що вона з-під шкіри проростає під носові кістки. У деяких випадках може мати сполучення навіть з порожниною черепа, що є дуже небезпечно для життя дитини.
У хлопчика це була вроджена вада. У порожнині носа у нього час від часу виникало нагноєння, утворювалася невелика гулька, яка деформувала ніс дитини. Гулька інколи лопала сама, інколи її доводилося розкривати хірургічним способом і випускати гній. На місці хірургічного розрізу утворився немалий рубець.
Утім, розкривання гульки хірургами приносило лише тимчасове полегшення, згодом гній у носі назбирувався знову. Звільнити дитину від тих прикростей могла лише операція, під час якої б повністю видалили цю дермоїдну кисту.
Дана патологія належить до вкрай рідкісних, адже такі вроджені вади зустрічаються нечасто, один випадок на 20 - 40 тисяч новонароджених. Дитячі отоларингологи ОХМАТДИТу зробили лише одну схожу операцію у лютому 2017 року і її результатами збираються поділитися з колегами з європейських клінік. Вони погодилися прооперувати і 5-річного хлопчика.
До складу операційної бригади увійшли три хірурги-отоларингологи ОХМАТДИТу: Роман Новосільський, Федір Юрочко і Андрій Бурий.
Обстеження показало, що у хлопчика доброякісна пухлина не має сполучення з порожниною черепа. І це неабияк хірургів-отоларингологів втішило. Добратися до кисти можна було двома способами – через зовнішній і внутрішній розрізи. Оскільки у маленького пацієнта на носі після попереднього хірургічного втручання утворився доволі великий рубець, він міг завадити при проведенні операції через внутрішній розріз. Тому після невеликої наради вирішили забирати кисту через зовнішній розріз.
Операція тривала 2,5 години.
«Ми спершу повністю видалили кисту з підшкірних м’яких тканин, а тоді - з-під носових кісток. Результатом залишилися задоволені і ми, і батьки пацієнта. Отоларинголог Роман Новосільський володіє рипопластичними техніками, іншими словами, вміє накладати делікатні косметичні шви. Завдяки цьому шрам у дитини залишився зовсім невеликий, делікатний. Думаю, в майбутньому вдаватися до послуг пластичних хірургів йому не доведеться»,- каже Федір Юрочко.