У Львівському палаці мистецтв експонуватимуть «Картіни маслом»

15:48, 19 жовтня 2009

З 13 по 29 листопада у Львівському палаці мистецтв експонуватиметься перша у Львові виставка живопису Владислава Шерешевського «Картіни маслом». Художник працює в галузі реалістичного станкового живопису. У своїй творчості використовує прийоми класичного і традиційного живопису у поєднанні з сучасним популярним мистецтвом. Досліджуючи пластичне поєднання вишуканого живопису та "художнього" кітча на сучасному матеріалі суспільних стереотипів, реанімує трепетне ставлення до картини. Лідер у сфері нового популярного мистецтва (неопоп-арт).

Про це 19 жовтня ZAXID.NET повідомили у прес-центрі Львівського палацу мистецтв.

«Шерешевський - це художник-сміхач. Щоб розуміти і цінувати живопис Шерешевського, феномен його творчості, треба бути не поверхово обізнаним в історії культури. Треба мати навіть не одну, а кілька вищих освіт, аби бути позбавленим догматичної точки зору на багато речей. Треба мати, крім почуття гумору, ще й унікальний слух, аби відразу вловити в назві твору містифікацію, дотеп, змінений акцент, виклик. Серед розмаїття історичних осіб і подій, що зображені на картинах Шерешевського, можна відзначити особливі його роботи. Наприклад, картина “Про Мінь” - це портрет Мао, як промінь сонця китайської династії. Він зображений на тлі українського прапору, може як інфернальна підсвідома мрія про велич об`єднаної України на китайський зразок. Може це сублімація про те, щоб знайшовся свій Великий Кормчий для України... А картина “Супчик”, де зображений Енді наш Уорхол! Лідер поп-арту тут виглядає як схований Джин в банці супу «Кембел», - зазначив художник Дмитро Корсунь.

Відкриття виставки - 13 листопада о 17.00.

Довiдка ZAXID.NET

Владислав Шерешевський народився у 1964 р., живе і працює у Києві. 1991 – закінчив Київський державний художній інститут. 1992 - член Спілки художників України. 1995 – стипендіат Міністерства культури Німеччини.

Його роботи знаходяться в колекціях Н.Рісса (Гамбург), фірми "Даймлер Бенц" (Штутгарт), Муніципальної галереї Мюнхену, приватних зібраннях США, Ізраїлю, Греції, Швеції, Італії, Польщі, Німеччини, музеях мистецтва України.