Господарський суд Львівської області визнав незаконним первинний договір купівлі-продажу будівлі у Парку культури та відпочинку міста Львова на вул. Лижв’ярській, 42. Про це ZAXID.NET повідомила у коментарі начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.
За її словами, формально це рішення суду стосується регіонала Олега Баляша, який останнім купив будівлю за цією адресою.
«Це приміщення, згідно з договором, який визнаний незаконним, спочатку придбало ПП «Жубер», потім було відчужене концерном «Сімекс», а потім – Баляшем. Фактично визнано незаконним перший договір купівлі-продажу», – сказала Гелена Пайонкевич.
Зазначимо, у рішенні суду, де будівлю на Лижв’ярській, 42 названо «павільйон «Юність», йдеться про те, що експертиза підтвердила факт підроблення підпису директора парку в документах щодо купівлі-продажу приміщення. Цей факт, зазначено в рішенні, у договірних документах 1992 року виявила прокуратура під час перевірки у 2012 році.
Крім того, підставою визнання недійсним договору є той факт, що парк не мав права розпоряджатися майном, яке йому не належало, адже лише власник майна вправі визначати юридичну долю майна: « …угоди про відчуження об'єктів нерухомого майна парк не укладав, права власності не зареєстрував. Таким чином, будинок… належить територіальній громаді міста Львова, а не Центральному парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького», - зазначено в рішенні Господарського суду області.
Як інформував ZAXID.NET, 14 червня Галицький районний суд Львова скасував і визнав нечинною незаконну ухвалу Львівської міської ради про надання фізичній особі земельної ділянки на вул. Лижв'ярській, 42, що у межах Львівського центрального парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького.
Нагадаємо, 19 січня 2012 року інспекція архбудконтролю у Львівській області подала до суду позовну заяву з вимогою зупинити будівельні роботи на вул. Лижв’ярській, 42 у Львові (Парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького). Тут триває «реконструкція офісних приміщень з розширенням за рахунок надбудови». Однак самих офісних приміщень немає – будинок, у якому вони розташовувалися, знесено, і, як запевняє голова Галицького району Львова Ірина Маруняк, його знесення відбулося без жодних дозволів. Натомість на цій ділянці уже вирито котлован.
Однак забудовник, депутат Львівської обласної ради від Партії регіонів Олег Баляш заявляє, що тут проходить «реконструкція шляхом відновлення» офісних приміщень. Також він нагадав, що є рішення суду, яке забороняє органам влади вчиняти щодо ділянки, де триває забудова, будь-які дії.
Водночас, за позовом Галицької райадміністрації Галицький райсуд заборонив проводити тут будь-які будівельні роботи. Згодом також було встановлено, що будинок зводили за фальшивими документами.