У Львівському природознавчому музеї відкриють центр відвідувача

22:10, 5 листопада 2012

У межах реалізації проекту «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова у Львівському природознавчому музеї відкриють центр відвідувача та створять умови комфортного перебування людей з особливими потребами.

Львівський природознавчий музей став переможцем проект  «Динамічний музей» і отримав грант майже на 10 млн грн. Отримані кошти використають на побудову нової експозиції із застосуванням сучасних технологій, створення центру відвідувача та гостьової інфраструктури з особливою увагою до людей з обмеженими можливостями, здійснення освітніх подорожей, проведення семінарів та консультацій із провідними фахівцями з нових напрямків музейної роботи та багато іншого.  

«Ми хочемо відмовитися від звичайного віконечка квиткової каси, і натомість створити центр відвідувача, де можна, звичайно, купити і вхідний квиток, але крім того, там люди отримуватимуть інформацію про всі послуги, які надає музей: плани й графіки заходів і подій, замовлення та приєднання до екскурсій, можливість взяти буклети. Тобто, як всюди працюють візит-центри, використовуючи європейську практику», – розповідає головний зберігач фонду музею, старший науковий співробітник Наталія Дзюбенко.

Працівники музею зазначають, що також важливу увагу приділяють адаптації приміщень для відвідувачів з особливими потребами.

«Це старе приміщення, відповідно сходи круті, переходи між поверхами часто мають різні рівні. Ми дуже щасливі, що нам вдалося виграли цей грант, бо ми вже кілька років намагаємося запрошувати людей з обмеженими можливостями і нарешті отримали цю можливість. Буде обов’язково підйомник для візка, швидше за все, встановлений на зовнішньому подвір’ї, також будуть зроблені пандуси і переїзди в усіх місцях, де це необхідно, і спеціально облаштовані вбиральні», – додає Наталя Дзюбенко.

У межах реалізації проекту «Природознавчий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею» Львівський природознавчий музей співпрацюватиме зі спеціально призначеним експертом, завданням якого стане постійне консультування і надання фахової підтримки (професійні контакти, досвід тощо) команді музею.

«Природничий музей – це науковий музей. На нашу думку, саме науковий музей мав би бути зв’язком між Академією наук і  людьми. Академія наук – це інституція, яка існує на гроші платників податків. Кожен  платник податків має право прийти в науковий музей і зрозуміти, що ж з його грошима робить Академія. Музей має бути зв’язковою ланкою для того, щоб розповісти людині, що відбувається в країні в науковому середовищі, якими займаються дослідженнями, і якимось чином популяризувати науковий світ. Музей – це не виставка опудал. Виставка чи експозиція має бути як вистава – зі своєю історією, яка має початок і логічний фінал. І кожна людина, яка вийшла з експозиції, має отримати певний вид знань і почати думати над якоюсь тематикою»,  – зазначає Наталія Дзюбенко.

Нагадаємо,  природознавчий музей у Львові, що  не працював понад 20 років, відкриють для відвідувачів.

 

Довідка

Львівський природознавчий музей був відкритий для відвідувачів з 1870 року. Фонди Музею – 400 тис експонатів основного фонду та 200 тис експонатів науково-допоміжного фонду. Музей працює над розробленням наукових основ природничої музеології, створення, збагачення та збереження фондових колекцій; вивченням біологічної різноманітності та екології окремих груп сучасної і викопної флори та фауни західного регіону України; проведенням науково-освітньої, популяризаторської та культурно-просвітницької роботи.