У Львівському обласному центрі зайнятості зареєстровано 15 колишніх заробітчан, яким надано статус безробітних. 10 з них повернулися із заробітків з Росії, 3 осіб - з Італії, інші - з Португалії та Польщі. Про це ZAXID.NET повідомила заступник директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.
За її словами, "люди самі повідомили нам про те, що вони перебували на заробітках, адже у їх трудових книжках - великі перерви трудового стажу. Разом з тим, за нашим моніторингом ситуації, з початку кризи, від 1 до 10 відсотків громадян, які звертаються до районних центрів зайнятості області приховують те, що вони перебували на заробітках з різних мотивів".
Держслужбовець поінформувала, що на 20 лютого у Львівському обласному центрі зайнятості зареєстровано 48 675 громадян, з яких вже отримали статус безробітного - 46 000, а від роботодавців надійшла інформація лише про 1 840 вільних та вакантних місць в області.
За різними оцінками, на заробітках за кордоном перебувають від 100 до 300 тисяч мешканців Львівщини.
"Традиційно, на Львівщині районами з високим рівнем трудової міграції є Ставвросамбірський, Турківський, Яворівський, Жовківський райони", - зазначила Оксана Іванчук.
Як поінформувало джерело у правоохоронних органах, на Львівщині, останнім часом відстежується тенденція до зростання кількості крадіжок з помешкань заробітчан, розбійних нападів на їх сім‘ї з метою вимагання грошей, які люди "зараз остерігаються нести в банки і тримають вдома або у близьких родичів".
"Зловмисники в міру своїх можливостей через сусідів та знайомих майбутніх жертв, або так званих "інформаторів" відстежують повернення заробітчан додому, адже люди приїжджають із заробленими грошима. І якщо раніше кошти прямо із-за кордону, як правило, клали на банківські рахунки чи після приїзду їх використовували для придбання нерухомості - тепер невизначеність ситуації в державі спонукає людей тримати готівку вдома, на що і прагнуть спокуситися злочинці", - зазначило джерело.