У Львівському університеті група пішла на карантин через Covid-19 у одного студента

Одна з груп біологічного факультету ЛНУ переходить на дистанційне навчання на два тижні

13:52, 9 вересня 2021

Група студентів біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка перейшла на дистанційне навчання через підтверджений діагноз Covid-19 в одного зі студентів. Про це ZAXID.NET дізнався з власних джерел. У деканаті журналістам підтвердили цю інформацію та уточнили, що на самоізоляцію з 8 вересня відправили першу групу 4 курсу. Дистанційно навчатися вони будуть упродовж двох тижнів. Це перший подібний випадок в університетах Львова.

Перехід на дистанційне навчання груп студентів, а також класів школярів чи дошкільнят, якщо один з них захворіє на коронавірус, є вимогою, прописаною в постанові головного санітарного лікаря України. Хоч там не зазначені конкретні терміни самоізоляції, зазвичай ідеться про два тижні. Більшість університетів мають розроблені алгоритми дій у подібних випадках, схожі за своєю суттю.

Зокрема, згідно з алгоритмом ЛНУ, якщо в одного зі студентів є ознаки ГРВІ, його спершу ізолюють, а інші студенти мають постійно перебувати у масках. Хворий з ознаками ГРВІ може звернутися в медпункт університету, а також до свого сімейного лікаря. Групу обов’язково відправляють на самоізоляцію, якщо діагноз Covid-19 підтверджується, проте можуть відправити і раніше – при перших ознаках ГРВІ у студента та до отримання ним результатів аналізів. У прес-службі ЛНУ ZAXID.NET зазначили, що кожен факультет ухвалює такі рішення самостійно відповідно до алгоритму.

Водночас у Національному університеті «Львівська політехніка» теж одна група тимчасово перебуває на самоізоляції – через підозру на коронавірус в одного студентів, відповідно до алгоритму, затвердженого ще у жовтні минулого року. Як розповіла ZAXID.NET речниця вишу Наталія Павлишин, підозра на Covid-19 є ще у трьох студентів, проте вони ще не контактували з одногрупниками. Усі студенти з підозрами зараз проходять обстеження.

Подібний алгоритм працює і в інших університетах, наприклад, у Львівському національному аграрному університеті, Українській академії друкарства та Українському католицькому університеті. Випадків захворювання в жодному з них у новому семестрі ще не було, що підтвердили ZAXID.NET у вишах.

«Минулого навчального року в колегіумі було окреме крило, куди відселяли студентів, які мали ознаки захворювання і які обов’язково проходили ПЛР-тест. У разі позитивного результату хворий студент перебував на самоізоляції у спеціально відведеному крилі колегіуму та лікувався. Його група відправлялася на самоізоляцію і переходила на дистанційне навчання на 14 днів, а потім за бажанням могла відновлювати навчання відповідно до протоколу», – пояснила ZAXID.NET речниця УКУ Вероніка Саврук.

Зазначимо, що невдовзі через зростання захворюваності Україна знову може перейти в «жовту» зону карантину, а деякі області – навіть у «помаранчеву». Згідно з вимогами МОЗ, у «жовтій» та «помаранчевій» зонах проводити навчання очно можна лише за умови, що в навчальному закладі вакциновано мінімум 80% персоналу.

«У нас вакциновано приблизно 70% викладачів, але їхня кількість, думаю, буде збільшуватися. Ми проводимо систематично роз’яснювальну роботу, розповідаємо про важливість вакцинації, запрошуємо всіх працівників. До нас приїжджає мобільна бригада, яка проводить щеплення, кількість привезеної вакцини завжди достатня», – розповів ZAXID.NET перший проректор аграрного університету Віталій Боярчук.

У ЛНУ вакциновано понад 70% науково-педагогічних працівників, зараз триває вакцинація студентів, викладачів та працівників. Для цього відкриті пункти вакцинації у головному корпусі університету та в гуртожитках. В УКУ повну вакцинацію пройшли майже 80% працівників, вакцинуватися заохочують і студентів, для яких є можливість щепитися на території кампусу. Водночас у Львівській політехніці поки що повністю вакциновані лише 56% науково-педагогічних працівників, вакцинація надалі триває.