У Львівському університеті викладатимуть вчені з країн Вишеградської групи

Студенти здійснюватимуть власні дослідні проекти в галузі сучасної центральноєвропейської історії

14:57, 7 вересня 2016

У Львівському університеті імені Івана Франка започаткували унікальну магістерську програму з історії спеціалізації «Центральна Європа впродовж історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці». Студентам цієї спеціалізації викладатимуть найкращі учені із Польщі, Словаччини, Угорщини та Чеської Республіки.

Зокрема, як повідомляє прес-центр ЛНУ, до участі у гостьовому лекторії зголосились іноземні науковці з Ягелонського університету, Педагогічного університету в Кракові, Національного наукового центру (Республіка Польща), Карлового університету й Остравського університету (Чеська Республіка), Пряшівського університету (Словаччина), Угорської академії наук і Комітету національної пам’яті (Угорщина).

За словами декана історичного факультету, професор Романа Шуста, це одна з п’яти дослідницьки орієнтованих програм спеціалізації, які пропонує університет.

«Ця програма надає студентам можливість не лише поглибити свої знання в галузі нової історії країн «Вишеградської четвірки», а й закріпити уміння, сформовані програмами фундаментальної і практичної підготовки, через проведення самостійного дослідження, а відтак і магістерської роботи», ― пояснив Роман Мар’янович.

Магістерська програма складається з двох груп модулів – навчальних і дослідного. Навчальні модулі триватимуть перші два семестри, під час яких вивчатимуть ключові проблеми модерної Центральної Європи з особливим наголосом на пам’яттєвих студіях.

Упродовж дослідного модуля (чотири семестри) студенти здійснюватимуть власні дослідні проекти в галузі модерної центральноєвропейської історії, розроблятимуть відповідну методологію та формулювати теоретичні засади.

«Сьогодні центрально- і східноєвропейські студії об’єднують колектив із понад 20 провідних учених нашого університету, які представляють кілька кафедр історичного факультету, серед яких зокрема кафедра історії Центральної та Східної Європи, що є такого роду єдиною в Україні», ― зазначив координатор програми, доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи Роман Сирота.

Навчання проводитиметься у рамках програми «Вишеградські гранти для університетів країн «Східного партнерства» за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду. Цю магістерську програму зможуть опанувати близько 20 студентів-істориків.

Нагадаємо, що 26 січня 2016 року Міжнародний Вишеградський Фонд схвалив рішення про підтримку відкриття в рамках магістерської програми з історії у Львівському національному університеті імені Івана Франка спеціалізації «Центральна Європа впродовж історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці».