У львівському військовому шпиталі хочуть відкрити ще одну кімнату реабілітації

18:03, 1 грудня 2015

У Львівському військовому шпиталі вилікували та поставили на ноги не одного бійця. Нещодавно сюди привезли ще дванадцятьох поранених учасників АТО. Аби надати найкращу допомогу покаліченим військовим, у госпіталі хочуть відкрити ще одну кімнату реабілітації – ерготерапії.

25-річний поранений військовий Руслан Філіпсонов дивиться на життя з оптимізмом. Незважаючи на важкі поранення рук, ніг та черевної порожнини, чоловік повертається до життя. Під Луганськом лейтенант 24-ї механізованої бригади витяг з-під обстрілу шістьох поранених товаришів. Тоді він і потрапив під снаряди «Граду».

«Не лишу своїх, треба забрати. Ну і так з поля бою витягнулось шістьох. На сьомому якраз тоді градом знов било – всю ударну хвилю взяв на себе», – згадує Руслан Філіпсонов.

Нещодавно Руслан повернувся з Австрії з операції. Загалом він переніс 50 оперативних втручань, медики буквально складали його по шматках. 9 місяців він лежав, та його мрія ходити вже дуже близько. До того ж лейтенант Філіпсонов збирається продовжити військову службу.

«На службу мене погодилась взяти Академія сухопутних військ імені Сагайдачного на посаду інженера служби РАУ як артилериста. Спочатку лікуємося, підліковуємося, а там дальше в армію», – розповів військовий.

Зараз у шпиталі лікуються 33 поранені бійці. Тут військових ставлять на ноги завдяки сучасному відділенню реабілітації, яке вдалось відкрити завдяки благодійникам та волонтерам. Ще одна мрія реабілітологів – кімната ерготерапії. Тут буде кухня та інші меблі, пацієнтів вчитимуть як жити та обслуговувати себе самостійно.

«Ми б хотіли облаштувати кухню, таку адаптовану для людей, в яких порушена дрібна моторика. В яких, наприклад, є параліч руки після інсульту або при шийній травмі, коли руки не працюють в такий спосіб, як би вони мали працювати», – розповіла фізичний терапевт військового шпиталю Олександра Каландяк.

Також військовим медикам потрібний магнітно-резонансний томограф. Адже за цей рік тут лікувались 15 тисяч пацієнтів.