На квартирній черзі у львівській Ратуші нині перебувають 26 тисяч родин. Проте є ще один перелік черговиків, чиї справи на особливому контролі. Саме вони могли би сподіватись на отримання житла від міста в першу чергу.
Львів’янку Ольгу Федик на засідання житлової комісії запросили разом із сім’єю. У них трикімнатна квартира, але живе їх там восьмеро. На квартирному обліку сім’я не один десяток років, а крім цього ще й на черзі пільговиків.
«Останній раз, коли я була на комісії, сказали, що мене взяли на контроль і що мене забезпечать скоро. Але вже, слава Богу, шістнадцятий рік минув», ― обурювалася пані Ольга.
Проте на особливий контроль родину взяли і цього разу пообіцяли допомогти, щойно з’явиться житло.
«Квартири в нас з’являються виключно тоді, коли помре якась людина, в якої квартира не приватизована і тоді ми нею розпоряджаємося. Я думаю, що всі мої колеги, які є у складі комісії, чітко розуміють складність Вашої ситуації. Ми взяли Ваше питання на контроль», ― пояснила мешканці голова громадської комісії з житлових питань Марта Литвинюк.
Інша львів’янка Олександра Данилів просить закріпити за нею квартиру, у якій родина живе вже шістнадцятий рік, але без документів. За рішенням суду, їх не раз намагалися звідти виселити. Хоча, як запевняє жінка, житло їй дісталось як службове, бо колись вона працювала двірником. У 2000-му році вона отримала ключі від чиновниці міськради, яку невдовзі заарештували.
«Нам надали ключі тоді і мали підготувати на ордер. Але не надали, бо її заарештували. В 2000 році в січні місяці вона вийшла з відпустки і її заарештували зразу на робочому місці за хабар. Тоді серед інших вилучили і мої документи. А ордера нам так і дали», ― розповіла Олександра Данилів.
Аби вивчити усі подробиці, цю справу комісія відклала до наступного разу. Загалом же помешкання у день засідання не надали нікому. Бо насправді надавати й нічого: уже багато років місто не має грошей на будівництво для черговиків.
«Черга в нас надзвичайно складна і, наприклад, мені як жінці і мамі дуже складно приймати рішення, коли йдеться про дітей-сиріт, яких в нас дуже багато стоїть на обліку. Це дитина, яка вийшла з дитячого будинку і в неї нікого немає. Також в нас сьогодні був присутній на комісії герой УПА. Ми йому також будемо намагатись допомогти. Бо він фактично герой нашого часу», ― зазначила голова комісії Марта Литвинюк.
За її словами, на окремий облік у Ратуші беруть сім"ї з особливо складними умовами проживання. Є також черги з родин із п’ятьма неповнолітніми дітьми та тих, де народилися трійні.
А от для сімей учасників АТО місто отримало держсубвенції. Торік за ці кошти придбали 19 квартир для найбільш потребуючих родин.