Львівська поліція отримала три заяви, пов’язані з суїцидальними групами підлітків в соцмережах

15:41, 20 лютого 2017

У Львові правоохоронці зареєстрували три звернення, у яких йшлось про участь неповнолітніх у суїцидальних іграх у соцмережах та про події, пов’язані з цим. За кожним повідомленням поліцейські провели ретельну перевірку, з дітьми поспілкувалися психологи. На щастя, всі підозри виявилися неправдивими або жартами на цю тему, повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

Зокрема, на Сихові 12-річна школярка під час побутового конфлікту з мамою погрожувала вчинити самогубство. На думку матері, її донька могла брати участь в іграх «Синій кит» та інших. З дівчинкою поспілкувався кваліфікований лікар-психолог. У результаті встановили, що відносини між матір’ю та донькою дійсно непрості, проте у небезпечні ігри в соцмережах дівчинка не грала і покінчити життя самогубством також не планувала. Дитина під впливом емоцій лише хотіла налякати маму.

Інше звернення надійшло з Личаківського району. Там 15-річна дівчинка в обідній час вийшла з дому у тапочках та без верхнього одягу, залишивши на своїй сторінці у соціальній мережі повідомлення «пішла виконувати завдання». Опівночі дитина повернулась додому. Перевірка встановила, що між донькою та мамою часто виникають конфлікти, через що дитина й пішла з дому. Участь дитини в іграх, пов’язаних з «синіми китами» не підтвердилась, а такий запис дівчинка залишила для того, щоб похизуватись перед друзями.

В іншому випадку у Франківському районі вже самі друзі дівчини хотіли пожартувати над нею у соцмережах. Вони анонімно вимагали вирізати лезом на руці кита та викласти фото в соціальній мережі. Інакше невідомі погрожували зробити це силоміць. Однак правоохоронці з’ясували, що дитина не є учасником небезпечних ігор у соцмережах, а в такий спосіб над нею пожартували друзі.

Начальник головного управління Національної поліції у Львівській області Валерій Середа звернувся до батьків підлітків з проханням бути уважнішими до своїх дітей, порозмовляти з ними і пояснити всю небезпеку.

«Переконайте, щоб вони відразу повідомляли вам про те, що до них звертаються невідомі і пропонують переглянути страшний фільм або прослухати якусь музику, або вчинити якісь певні дії, наприклад, серед ночі. Довідайтесь з ким та на які теми спілкується у соцмережах ваша дитина та який характер має це спілкування», ― зазначив він.

Психологи радять частіше спілкуватись з дітьми на різні теми, зокрема й про те, з ким і про що вони спілкуються у мережі Інтернет, чи не надходять їм дивні пропозиції, погрози і чи не виходять з ними на контакт незнайомці. Це єдиний спосіб довідатись про проблему і запобігти їй, не допустивши до якихось негативних наслідків.

Правоохоронці разом з педагогами проводять з дітьми роз’яснювальні бесіди і просять негайно повідомляти про такі пропозиції, якщо вони надходять.

«Я тримаю це питання на особистому контролі, підрозділами поліції проводиться комплекс спільних заходів, спрямованих на вирішення проблеми. Над цим працюють і працівники поліції Львівщини, і освітяни, і працівники управління кіберполіції, котрі виявляють осіб, причетних до створення подібних груп у соцмережах», ― підкреслив Валерій Середа.

Нагадаємо, українська кіберполіція виявила в соцмережах групи, у яких підлітків схиляють до самогубств. Для дітей влаштовують квести «Синій кит», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4.20» та інші, які поширюються у цих групах. Кінцевою метою зловмисників є доведення до самогубства і фіксування його на відео.