Погода як ніколи сприяє економії на опаленні. Найпростіше прикрутити газові вентилі і отримувати менші платіжки власникам індивідуального опалення. Однак, тепловики нагадали і про можливість регулювати подачу енергоносія і до багатоповерхівок із центральним опаленням.
На сьогодні вже 97% споживачів «Львівтеплоенерго» обладнані будинковими лічильниками з можливістю регулювання. Там же ж, де нема лічильників, застосовується нижчий коефіцієнт. Простими словами, у платіжках від «Львівтеплоенерго» суми і так будуть менші.
«ТЕЦ відповідним чином подають тепло до будинку. А вже мешканці вирішують, яким чином його подавати. Тому я звертаюсь до мешканців, щоб вони були ініціативними. Щоб в будинку була ініціативна людина, яка б відповідала за подачу чи не подачу тепла. І щоб була консолідована думка мешканців», – розповіла заступниця міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк.
Тепловики наполегливо радять: при підвищенні температури вище 8-ми градусів тепла, засувку перед будинковим лічильником у підвалі можна перекривати повністю. При похолоданні – знову відкривати. Однак таке регулювання треба робити технічно правильно. Аби не розбалансувати будинкову систему.
«Якщо говорити по відсотках, то це може бути і 30%, може бути навіть 40%. Якщо ми маємо квартиру 50 м2 то тариф 32 гривні і грубо кажучи це виходить 1,5 тис. грн. Якщо ми маємо квартиру 50 м2 і тариф 22 гривні – це є 1100 грн. Виходить економія 400 грн», – зазначила начальниця відділу обліку теплової енергії «Львівтеплоенерго» Галина Пакулець.
До прикладу, за листопад, який був трохи холодніший за грудень, з урахуванням понижуючого коефіцієнту, тариф склав 22,79 грн. При цьому встановлений тариф за метр квадратний у Львові в опалювальний сезон – трохи більше 32 грн за квадратний метр.